Рада призначила міністром по ветеранам генерал-майора Лапутіну

Рада призначила міністром по ветеранам генерал-майора Лапутіну
Читать на русском

Юлія Лапутіна має звання генерал-майора і стала третьою жінкою генералом в Україні

Верховна рада підтримала призначення Юлії Лапутіна на пост міністра з питань ветеранів. Про це повідомляє APnews з посиланням на рішення парламенту.

"За" призначення Лапутіної проголосували 248 парламентаріїв.

Варто зазначити, що профільний комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонував свого кандидата на цю посаду - Олександра Порхуна.

Хто така Юлія Лапутіна

Юлія Лапутіна народилася в Києві в 1967 році. Має педагогічне і психологічну освіту, ступінь кандидата психологічних наук, а також пройшла професійну підготовку зі спортивної стрільби.
В СБУ вона потрапила ще в 1992 році. Спочатку працювала оперуповноваженим підрозділу контррозвідки, а потім перейшла в антитерористичний центр СБУ "Альфа" старшим офіцером.

Вона брала участь в ряді складних операцій з придушення сепаратистського путчу в Криму в 1994 році. У 2008 році вона виступила з ініціативою реалізації концепції ментальної інтеграції жителів АР Крим в Україні. Протягом 2010-2012 років її підвищили до заступника начальника Центру спеціальних операцій "А" СБУ.

14 квітня 2014 року в складі першої об'єднаної групи СБУ Лапутіна висадилася на Краматорському аеродромі, захист якого забезпечував спецпідрозділ "Альфа", де налагодила контакти з проукраїнськими активістами, займалася розвідкою, збором і передачею інформації до Києва.

У вересні-грудні 2014 року Лапутіна була командиром оперативної групи СБУ в АТО і виконувала завдання по затриманню учасників терористичних формувань. Після чого її призначили заступником начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

25 березня поточного року Лапутіна отримала звання генерал-майора і стала третьою жінкою-генералом в історії незалежної України.

Як раніше повідомляв APnews, Верховна Рада звільнила міністра ветеранів Сергія Бесараба. За це проголосував 251 нардеп. У профільному комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відзначили, що однією з причин відставки Бесараба стала хвороба.

Новини партнерів

У Техасі жінка втопила доньку в озері та замінила її лялькою-опудалом
"Судді були заряджені": Ломаченко заявив, що в бою з Лопесом він не програв