Рада прийняла закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Рада прийняла закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами
Читать на русском

Поліція матиме право вилучати тварин у власників до розгляду справи в суді.

В Україні прийняли закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Фотопослуги з дикими тваринами, контрабанда, пропаганда насильства чотириногих буде жорстко каратися.

Про це APnews повідомляє з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради.

За відповідний проект закону №2351 у другому читанні проголосували 285 народних депутатів. Щоб законопроект набув чинності, його повинен підписати спікер Верховної Ради та президент.

Відзначається, що документ наближає українське законодавство до норм Європейського Союзу. Він впроваджує положення деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері захисту тваринного і рослинного світу.

Закон передбачає обов'язкову наявність повідка для вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя або здоров'я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід (зокрема доберман, німецький дог, німецька вівчарка, ротвейлер, американський бульдог, бультер'єр).

Разом з тим на домашніх тварин тепер обов'язково повинні бути нашийники з ідентифікуючими позначками.

Даним законом забороняється:

- бити, вбивати, труїти бездомних і домашніх тварин;

- винищувати з метою регулювання чисельності бездомних тварин;

- евтаназія, як метод регулювання чисельності бездомних тварин;

- жебракувати з тваринами;

- дарувати домашніх тварин як призи;

- залишати тварин в салоні авто, коли на вулиці температура вище +20 ° C або нижче -5 ° C;

- дресирувати тварин способом, який шкодить їх здоров'ю;

- використовувати тварин як мішені при навчанні стрільбі або у змаганнях зі стрільби;

- топити, душити та використовувати електричний струм;

- пропагувати жорстоке поводження з тваринами;

- містити диких тварин в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих установах і інших непридатних громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках (мова йде про левів, тигрів, ведмедів, кабанів, крокодилів, вовків, великих і отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей)

- утримувати тварин з Червоної книги в ресторанах, нічних клубах, готелях, на курортах;

- надавати фотопослуги з тваринами (але, можна в зоопарках, цирках і дельфінаріях);

- використовувати для роботи хворих, поранених, тварин, що голодують;

Також забороняються всі види рубок лісу по периметру охоронних ділянок в лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і тих, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.

Документ також передбачає, що здійснювати контроль за дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства в цій сфері в межах своєї компетенції має Національна поліція.

Жорстоке поводження з тваринами - знущання з тварин, в тому числі бездомних, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для його життя чи здоров'я.

Поліція матиме право вилучати тварин у власників до розгляду справи в суді. Так будуть діяти, якщо над тваринами знущалися.

Законопроект вводить обов'язкове проведення експертизи для встановлення причин смерті тварини, якщо був факт знущання.

Крім цього, порушника можуть позбавити права утримувати тварин протягом 5 років, якщо був факт жорстокого поводження з чотириногими.

Жорстоке поводження з бездомними тваринами, яке призвело до тілесних ушкоджень, каліцтв або загибелі, карається позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини. Ті ж дії, вчинені у присутності неповнолітнього - позбавлення волі на термін від 3 до 4 років з конфіскацією тварини.

Раніше APnews повідомляв, в Одесі мати з сином довели до виснаження дев'ять собак і "вбили" сім котів.

Новини партнерів

Вагітний чоловік, троль і закушена губа: на Android і IOS з'являться нові емодзі
На Харківщині хлопець у полі зґвалтував 79-річну бабусю