Рада працює над законопроектом щодо компенсації українцям втраченого житла

Рада працює над законопроектом щодо компенсації українцям втраченого житла
Читать на русском

Зазначається, що для компенсації втраченого житла варто зареєструватися через програму "Дія".

Українські народні депутати зараз активно працюють над законопроектом №7198 щодо компенсації громадянам втраченого під час війни житла. Замість грошей пропонується видавати житлову площу.

Про це APnews повідомляє з посиланням на голову партії "Слуга народу" Олену Шуляк. За її словами, цей законопроект уже зареєстрований у Верховній раді.

Згідно з ним, постраждалим надаватимуть житло площею до 150 м². Для цього власникам житлових приміщень необхідно зареєструватись на порталі "Дія".

"Держава готується забезпечувати українців компенсацією за пошкодження та знищення їхнього житла під час війни. Зокрема йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 квадратних метрів, а не грошей. Відповідний законопроект №7198, розроблений парламентом спільно з урядом з ініціативи президента. Це дозволить державі вже зараз почати працювати та прораховувати витрати на відновлення житла, зокрема йдеться про сотні мільярдів гривень", - повідомила вона.

Шуляк також додала, оскільки деякі населені пункти повністю зруйновані, люди зможуть обрати будь-яке інше українське місто для подальшого поселення.

"Тобто, якщо квартира була в Харкові, власник зруйнованого житла зможе вибрати відповідну квартиру з такими ж характеристиками в іншому обласному центрі", - пояснила Шуляк.

Новини партнерів

На Слобожанському напрямку українська ППО знищила три російські винищувачі та безпілотник
Казахстанський боксер після перемоги підтримав Україну та назвав Путіна вбивцею. Відео