Рада не збере 226 голосів, щоб ввести "довічне ув'язнення" за корупцію - правозахисник

Рада не збере 226 голосів, щоб ввести "довічне ув'язнення" за корупцію - правозахисник
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з'ясувала, наскільки реально ввести довічне ув’язнення за корупцію, та яку законодавчу базу для цього необхідно змінити.

Зеленський озвучив перше питання, яке планує поставити українцям під час парламентських виборів 25 жовтня. Воно стосується запровадження довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах.

Редакція APnews поспілкувалась з цього приводу з правозахисником Володимиром Чемерисом, щоб дізнатись чи не суперечить це Конституційним правам людини.

Правозахисник вважає, що довічне ув’язнення за корупцію законодавству суперечить, однак не все так просто.

“Це законодавству не відповідає, але якщо Рада внесе зміни до кримінального кодексу, то воно може і відповідати.

Я думаю, що в принципі, і Конституційним правам це не суперечить.

Питання в іншому. Я буду проти, якщо я візьму участь у цьому опитуванні, тому що відповідальність має бути адекватна і пропорційна правопорушенню. Що в даному випадку, без сумніву, пожиттєве ув'язнення за злочини не пов’язані з вбивством та насильством, вони неадекватні”, - заявив Володимир Чемерис.

На запитання журналіста APnews: наскільки реально ввести довічне ув’язнення за корупцію, та яку законодавчу базу для цього необхідно змінити? Правозахисник відповів, що Рада такі зміни не ухвалить через нестачу голосів.

“Для цього необхідно просто внести зміни до кримінального кодексу. Але наскільки реально, що Рада це ухвалить, такі зміни. Я не думаю, щоб у Верховній раді набереться 226 голосів, які б погодились внести до окремих статей ККУ щодо корупції пункт про довічне ув’язнення. Хіба з популістських мотивів, або в ході піар-компаній”.

На думку правозахисника, насправді українцям слід поставити запитання щодо:

  1. продажу землі
  2. умов МВФ
  3. приватизації
  4. встановлення миру на Донбасі
  5. внесення до Конституції України попередньою владою питань про курс на НАТО та ЄС

На додачу Чемерис зазначив, що питання Зеленського створені лише для підвищення його рейтингу, та рейтингу “Слуги народу” на парламентських виборах.

“Те, що поставив у першому питанні Зеленський, я думаю, що й інші питання будуть такими популістськими, то це стосується виключно мобілізації і підвищення рейтингу на парламентських виборах. Навряд чи варто очікувати, що ці питання, які ставить Зеленський, будуть імплементовані якось законодавчо”, - підкреслив правозахисник.

Як повідомляв APnews раніше, за словами політолога Олексія Якубіна, Зеленський влаштовує "драму" з всеукраїнським опитуванням, щоб "оживити" виборчу кампанію "Слуги народу".

Повне запитання президента України:

Новини партнерів

Курйоз дня. У Києві адвокат подав клопотання у віршах і з матами
В Одесі нетвереза компанія жорстко побила поліцейських