Рада не визнала вибори президента у Білорусі

Рада не визнала вибори президента у Білорусі
Читать на русском

Відповідну постанову підтримали 228 народних депутатів

Верховна Рада України прийняла заяву щодо виборів президента, які відбулись у Білорусі, зазначивши, що вони були ані вільними, ані чесними. Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання парламенту.

Відповідну постанову підтримали 228 народних депутатів. У Раді зазначили, що вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ та авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

"Вибори президента Білорусі пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців. Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях", - йдеться у заяві.

Депутати назвали неприпустимим порушення права виборців на вільне волевиявлення та цілковитий контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі.

"Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян. Ми засуджуємо застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі", - додали у заяві.

Як повідомляв APnews раніше, Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявило, що на протестах у країні за добу затримали 774 осіб.

Російський опозиціонер Навальний показав перше фото після отруєння
Колишній гравець "Реала" і збірної Німеччини зізнався в розповсюдженні дитячої порнографії

Новини партнерів