Рада може заборонити банкам нараховувати штрафи за прострочені під час карантину кредити

Рада може заборонити банкам нараховувати штрафи за прострочені під час карантину кредити
Читать на русском

Вікторія Кінзбурская вважає, що даний документ дозволить захистити економіку

Верховна Рада має намір на позачерговому засіданні розглянути законопроект №3297, який передбачає заборону на штрафні санкції за прострочені кредити. Про це повідомляє APnews з посиланням на документ, опублікований на сайті парламенту.

Ініціатором проекту закону є народний депутат від "Слуги народу" Вікторія Кінзбурская.

Так, документ пропонує доповнити розділ IX Господарського кодексу України пунктом 8, в якому зазначено, що кредитору заборонено нараховувати штрафи, пені та застосовувати інші санкції за прострочений кредит під час карантину та через 30 днів після його завершення.

На думку нардепа, таким чином держава зможе захистити суб'єкти господарювання на час карантину. При цьому вона вказала, що якщо ці зміни не прийняти, то в країні погіршитися економічний стан, зменшитися ВВП і доходи державного та місцевих бюджету, а також скоротитися кількість робочих місць, зменшення доходів громадян країни та виникнуть затримки зарплат.

Як раніше повідомляв APnews, нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що позачергове засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 12 травня, а не в середу, 13 травня, як планувалося.

Новини партнерів

Представництво України в ООН повідомило про порушення мінських угод
У Харківській області через спалах коронавірусу закрили на карантин дитячу поліклініку