Рада може визнати Лукашенка "загрозою міжнародній безпеці"

Рада може визнати Лукашенка "загрозою міжнародній безпеці"
Читать на русском

Голосування за відповідну постанову має відбутися вже 1 червня.

Український парламент розгляне постанову про визнання режиму Олександра Лукашенка загрозою міжнародній безпеці на цьому тижні. Зокрема, йдеться про проект №5560.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Апарату ВР.

"Хочу доєднатись до цієї постанови, в якій український парламент висловлює вимоги до влади республіки Білорусь щодо припинення незаконного переслідування опозиції, журналістів, негайного звільнення Романа Протасевича та інших політичних в’язнів", - наголосила віце-спікер ВР Олена Кондратюк.

Вона стверджує, що Верховна Рада повинна розглянути та схвалити відповідну постанову у вівторок, 1 червня. Водночас, вона зазначила, що влада держави має захистити права українців, які перебувають на території Білорусі або планують повернутися додому.

"Знаємо, що є українські пацієнти, які очікують на операції в білоруських лікарнях. Тому звертаємось до уряду та Міністерства охорони здоров’я з проханням забезпечити можливість лікування або підшукати альтернативу для проведення операцій для кожного українця, який не зможе цього зробити в Білорусі через посилення санкцій", - заявила Кондратюк.

Варто нагадати, що, ухваливши відповідну постанову, Рада запропонує світовим лідерам визнати режим Олександра Лукашенка загрозою міжнародній безпеці.

Як повідомляв APnews, у Білорусі опозиція на чолі з Тіхановською готує масові мітинги проти "режиму Лукашенка".

Новини партнерів

На Закарпатті поліція накрила банду і вилучила арсенал з 50 одиниць зброї
Єврокомісія пропонує пом'якшити обмеження на поїздки в ЄС