Рада може наділити директора ДБР повноваженнями керівника держслужби в Бюро

Рада може наділити директора ДБР повноваженнями керівника держслужби в Бюро
Ексклюзив
Читать на русском

Нинішнє керівництво ДБР не має статусу керівників держслужби сказано з трибуни парламенту і це нарешті почали розуміти народні депутати

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону про внесення змін до ст. 91 Закону Про держслужбу №3489, згідно з яким директора ДБР можуть наділити повноваженнями керівника державної служби в Бюро. Фактично, цей статус дасть можливість директору реалізовувати стосовно держслужбовців, зокрема, повноваження призначати і звільняти з держслужби, повідомляти про скорочення посад і навіть усувати з посади.

Як пояснив APnews екс-радник директора ДБР, адвокат Олег Шрам нинішнє керівництво ДБР не має статусу керівників держслужби сказано з трибуни парламенту і це нарешті почали розуміти народні депутати, голова і члени профільного комітету і керівництво Верховної Ради.

"Нагадаю, цей статус дасть можливість директору реалізовувати стосовно держслужбовців, зокрема, повноваження призначати і звільняти з держслужби, повідомляти про скорочення посад, відстороняти від посади і т.д. Зараз керівництво більшості територіальних управлінь ДБР, які є держслужбовцями, відсторонені від виконання обов'язків на підставі наказів в.о. директора ДБР Соколовим, який не є керівником держслужби. Тобто, всі ці відсторонення від посад очевидно незаконні. Чи знав Соколов, що не має права усувати з посад держслужбовців - безсумнівно".

Також Шрам назвав чотири кроки, які критично необхідно зробити вже зараз невідкладно:

Перше. ДБР зобов'язане невідкладно і беззастережно скасувати свої накази про відсторонення співробітників Бюро від держслужби.

Друге. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні накази - ст. 60 Конституції України. Тому, все незаконно відсторонені держслужбовці повинні приступити до виконання своїх службових обов'язків.

Третє. Питання відповідальності самого Соколова за незаконні рішення щодо всіх держслужбовців ДБР.

Четверте. Питання відповідальності керівника Управління внутрішнього контролю ДБР, який ініціював всі ці питання.

Як повідомляв APnews раніше, в законі про "Державне бюро розслідувань" вказано, що Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу ДБР визначається Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу ДБР, який затверджується Кабінетом міністрів України.

Новини партнерів

Суддею топ-матчу "Динамо" - "Зоря" стала скандальна Катерина Монзуль
Прокурорам не дозволили відпускати підозрюваних під особисте зобов’язання без суду