Рада може дозволити обробляти дані хворих на коронавірус без їх згоди

Рада може дозволити обробляти дані хворих на коронавірус без їх згоди
Читать на русском

Комітет рекомендував парламенту ухвалити відповідний законопроект.

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування рекомендує Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому законопроект №3320 "Про внесення змін до закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" з приводу запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу ВР.

Законопроектом пропонується:

• дати визначення поняттям самоізоляція, обсерватор, обсервація;
• встановити, що підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, обсервації та госпіталізації визначаються Кабінетом міністрів у рішенні про встановлення карантину;
• передбачити видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб у самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях);
• визначити умови виїзду громадян із зони карантину (після проведення медичного обстеження та отримання відповідної медичної довідки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я).

Крім того, законопроектом пропонується надати право органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування у разі встановлення карантину на час його дії утворювати відповідно до потреби тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі) та обсерватори з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню.

Запропоновані законопроектом норми обмежені у часі та будуть діяти на період встановлення карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

На цей період законопроектом також пропонується дозволити обробку персональних даних без згоди особи, виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів.

"Це стосується виключно даних про особу, яка захворіла на COVID-19, збір яких передбачено обліковою формою № 058/о "Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, надзвичайну реакцію на щеплення", затвердженою Наказом МОЗ України від 10.01.2006 р. № 1. Зокрема, мова йде про відомості щодо стану здоров’я, місця госпіталізації, прізвища, ім’я, по батькові хворого, дати його народження, місця проживання, роботи/навчання.

Законопроектом передбачено, що протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню", - йдеться у повідомленні.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування прийняв рішення рекомендувати парламенту невідкладно включити зазначений законопроект до порядку денного позачергового засідання Ради та в першому читанні прийняти його за основу та в цілому як Закон.

Як повідомляв APnews, у Раді пояснили, як розглядатимуть тисячі правок до "антиколомойського" закону.

Новини партнерів

Щодня заражаються не десятки, а сотні: Зеленський прокоментував коронавірус в Україні
Вилізла через вікно: В Мукачево 92-річна бабуся втекла з дому, щоб купити хустку на Великдень