Рада дозволила обробляти дані хворих на коронавірус без їх згоди

Рада дозволила обробляти дані хворих на коронавірус без їх згоди
Читать на русском

Протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню

Верховна Рада України у понеділок, 13 квітня, схвалила за основу та в цілому законопроект №3320 "Про внесення змін до закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання парламенту.

За документ проголосували 332 народних депутата.

На період карантину та протягом 30 днів з дня його скасування дозволяється обробка персональних даних без згоди особи. Це стосується даних щодо стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, прізвища, ім’я, по батькові, дати народження, місця проживання, роботи (навчання) за умови використання таких даних виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів.

Протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню.

"У рішенні про встановлення карантину можуть визначатись особливий порядок обліку, реєстрації та обміну інформацією про випадки захворювання на період карантину. Особи, винні в неправомірному розголошенні такої інформації, притягаються до відповідальності в порядку, встановленому законом", - йдеться в законопроекті.

Як повідомляв APnews раніше, Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому доопрацьований законопроект про зміни до державного бюджету на 2020 рік у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Новини партнерів

Нардеп Гончаренко запропонував Зеленському мільйон доларів
Рада ухвалила доопрацьований законопроект про держбюджет-2020