Рада дозволила людям з судимістю ставати кандидатами на місцеві вибори

Рада дозволила людям з судимістю ставати кандидатами на місцеві вибори
Читать на русском

Відповідний документ підтримали 325 народних депутатів

Верховна Рада прийняла рішення про скасування надання довідки про судимість для реєстрації кандидатів на місцеві вибори. Про це повідомляє APnews з посиланням на законопроект № 3995.

Відповідний документ підтримали 325 народних депутатів.

Законопроект передбачає вилучення пункту 9 частини першої статті 222 Виборчого кодексу України, який вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах.

"У такий спосіб всі кандидати на місцевих виборах будуть у рівних умовах стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про ці відомості лише в автобіографії", - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект має на меті спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад.

Як повідомляв APnews раніше, народний депутат від "Слуги народу", заступник голови парламентського комітету з питань державної влади Олександр Качура заявив, що через одну помилку в проекті постанови про місцеві вибори на Донбасі Україна вручила РФ "Джокер" для зриву будь-яких домовленостей.

Винятків не буде: у Зеленського відреагували на “корупційну історію” депутата Юрченка
У Раді урізали робочий день: за яким графіком працюватимуть депутати

Новини партнерів