Рада дозволила ФОП не платити єдиний соцвнесок два місяці

Рада дозволила ФОП не платити єдиний соцвнесок два місяці
Читать на русском

Тимчасово штрафні санкції не застосовуються за низку порушень, вчинених щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня

У березні та квітні 2020 року фізичним особам-підприємцям дозволили не платити єдиний соціальний внесок. Про це йдеться в прийнятому Верховною радою 17 березня законі про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусу.

Тимчасово від нарахування та сплати єдиного внеску були звільнені фізичні особи-підприємці, особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, члени фермерського господарства в частині сум, що підлягають сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Вказані особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

Тимчасово штрафні санкції не застосовуються за низку порушень, вчинених щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року: несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності, до податкових органів.

З 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Як повідомляв APNews, міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що Укрзалізниця тимчасово зупиняє внутрішнє пасажирське сполучення з середи, 18 березня.

Новини партнерів

Загроза Covid-19: Понад 50 тисяч громадян повернулися в Україну за добу
Рада призначила Петрашка міністром економіки