Рада дозволила екстрену реєстрацію препаратів від COVID

Рада дозволила екстрену реєстрацію препаратів від COVID
Читать на русском

Така реєстрація буде використовуватись для лікування та профілактики під час надзвичайної ситуації.

Верховна Рада у другому читанні ухвалила проєкт закону, який дозволить екстрено реєструвати лікарські засоби від коронавірусу. Про це APnews повідомляє із посиланням на результати засідання парламенту.

Йдеться про законопроєкт №6121 "Про державну реєстрацію лікарських засобів під зобов'язання". За нього проголосували 262 парламентарі. Цей документ має на меті дозволити прискорену реєстрацію під зобов'язання для екстреного застосування ліків.

Причому йдеться не лише про лікарські засоби, а й про вакцини чи інші медичні імунобіологічні препарати. Гол можна буде реєструвати для лікування та профілактики під час надзвичайної ситуації та/або карантину.

"Наразі питання забезпечення населення України життєво необхідними лікарськими засобами, вакцинами або іншими медичними імунобіологічними препаратами у зв'язку з передбачуваним або підтвердженим поширенням патогенних агентів, токсинів, хімічних речовин чи випромінювань, або будь-яких інших факторів, зокрема епідемій та пандемій, які можуть завдати шкоди громадській. здоров'ю та життю громадян, є досить важливим", - йдеться в пояснювальній записці.

Ухвалення законопроєкту сприятиме:

  • забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами, зокрема COVID-вакцинами;
  • недопущення обігу фальсифікованих, неякісних лікарських засобів.

Раніше APnews повідомляв, що в Австралії випробовують вакцину-пластир від COVID-19. Вакцину в організм під шкіру вводять за допомогою п'ять тисяч мікроголок.

Новини партнерів

"Немає підстав": Гетманцев розповів, чому "Слуга народу" не реагує на ДТП за участі нардепа Трухіна
Росія стягнула на кордоні з Україною майже 90 000 військових - Міноборони