Рада дозволила татусям йти у декрет: хто на це має право

Рада дозволила татусям йти у декрет: хто на це має право
Ексклюзив
Читать на русском

Відповідне рішення підтримав 301 народний депутат.

1 грудня Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроект №3695, який дозволяє батькові йти у декрет. Відповідне рішення підтримав 301 народний депутат. Редакція APnews вивчила цей нормативно-правовий акт і вирішила розповісти коротко про права татусів, які бажають скористатися новими можливостями.

Хто має право на декретну відпустку?

Відповідно до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька по догляду за дитиною», на 14-денну одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини, окрім жінок також мають право:

  1. батько, дружина якого народила дитину;
  2. батько дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  3. дід або інший повнолітній родич дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).

Особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов'язана надати власникові або уповноваженому ним органу копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу в таку відпустку.

На що ще мають право татусі?

Згаданий законопроект вносить поправки до ст. ст. 18-20 ЗУ "Про відпустки". Згідно з новими нормами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може надаватися не тільки жінкам, а й чоловікам.

Підприємство своїм коштом може надавати працівникам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати по догляду за дитиною більшої тривалості.

Окрім того, ст. 19 передбачає право на додаткову відпустку батькам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Раніше APnews повідомляв, Рада прийняла закон про віддалену роботу: хто на неї має право.

Новини партнерів

На мітинг проти РРО і карантину у Києві вийшли близько 60 тисяч ФОПів
Під тиском масових протестів Рада прийняла відсрочку касових апаратів для ФОПів