П'ять питань Зеленського: Все, що ви хотіли дізнатися, але боялися запитати

П'ять питань Зеленського: Все, що ви хотіли дізнатися, але боялися запитати
Ексклюзив
Читать на русском

Відповіді на ці питання чекає вся країна.

Днями президент України Володимир Зеленський озвучив п'ять питань, які пропонується поставити нашим співвітчизникам у день голосування на місцевих виборах. Дії гаранта справили ефект велетенської бомби і у свою чергу багато хто почав задавати зустрічні питання. Спробуємо ж відповісти на деякі з них.

Це опитування взагалі законне?

За словами "слуги народу" Євгенії Кравчук, опитування Зеленського є виявом прямої безпосередньої демократії. Більш того, за словами самого президента, влада може проводити опитування громадян хоч щотижня.

У майбутньому Рада планує прийняти окремий закон для легалізації подібної ініціативи.

Хто за це заплатить?

Як додала Євгенія Кравчук, опитування українців пройде за рахунок «приватних коштів українського походження, легально зароблених». Про ім`я мецената народний депутат вирішила промовчати.

А хто буде питати?

Те саме джерело повідомляє, що опитуванням українців буде займатися якась "громадська організація" спільно з соціологами.

А тепер розглянемо питання, запропоновані президентом.

Довічне ув'язнення за корупцію

Довічне ув'язнення за корупцію - перше і одне з найспірніших питань Зеленського. Ставлячи його українцям, гарант не уточнив, що саме він розуміє під корупцією в особливо великих масштабах, за яку і передбачена ця кара. До того ж неясно, чи зможе Україна ввести згадану норму і чи буде вона ефективною.

Легалізація марихуани

Легалізація марихуани - одне з найнезвичайніших питань Володимира Зеленського. На думку Офісу президента України, багато українців потребують медичної марихуани. Як відомо, у багатьох країнах канабіс застосовується для зменшення болю тяжкохворих. Мета гідна, проте виникає питання: як бути з контролем легких наркотиків? Далеко не секрет, що медична і правоохоронні системи у нашій країні потребують значного реформування.

Створення вільної економічної зони на Донбасі

У коментарі APnews "слуга народу" Данило Гетьманцев повідомив, що першопочатково вільну економічну зону планується створити лише на підконтрольній території Донбасу.

«Якщо люди на окупованих територіях будуть бачити стабільний розвиток економіки, робочі місця, нові технології, то це стане одним з основних стимулів, щоб боротися за возз'єднання з "великою землею". Якщо там буде розвинена економіка, то в довгостроковій перспективі вона дасть податки», - заявив нардеп.

Майже аналогічну думку озвучив і економіст Володимир Дебой.

«Якщо так дійсно станеться, то йтиметься про те, щоб легально ввозити з непідконтрольної території України якісь енергетичні ресурси. Наприклад, вугілля. Тобто, Україна отримає тут перевагу - не буде завозити це через посередників, відмиваючи гроші на різних Роттердамах і так далі», - сказав фахівець.

Однак наскільки реалізуємий цей план? Дуже сумнівно, що регіон, охоплений війною, приверне кого-небудь з місцевих або тим-більше іноземних інвесторів.

Повернення Будапештського меморандуму на порядок денний

Будапештський меморандум - міжнародний договір, який передбачає ядерне роззброєння нашої країни в обмін на гарантії суверенітету. Як заявили в Офісі президента, у 2014 р. світ не відреагував належним чином на агресію Росії.

"Нашій державі потрібен мандат від народу для того, щоб звертатися до державами-підписантами меморандуму щодо виконання їх зобов'язань", - зазначили в ОП.

Але є одне але. Через небажання країн Заходу вплутуватися в збройний конфлікт з ядерною державою, тісних економічних відносин з Росією і наявністю російського лобі серед європейської еліти, у найближчі роки Україні навряд чи вдасться реалізувати положення Будапештського меморандуму. Отже, і це питання Зеленського є безперспективним.

Скорочення депутатів до 300

На думку ОПУ, реформа децентралізації дозволяє парламенту скоротити кількість народних депутатів. Щоправда, для цього потрібно змінити Конституцію та цілий ряд інших нормативно-правових актів.

«Звична для нас кількість народних депутатів України занадто велика і породжує спокусу для численних гравців з об'ємним лобістським ресурсом дарувати місця у списках своїх партій як винагороду за багаторічне співробітництво». - заявили в Офісі президента України.

Раніше APnews повідомляв, Зеленський анонсував 25 жовтня всеукраїнське опитування разом з місцевими виборами.

Новини партнерів

Байден чи Трамп? Як вибори в США "перекроять" геополітичну карту світу
У школах оновились умови дистанційного навчання - його зробили більш доступним