Психолог назвала причини осінньої хандри та розповіла, як з нею правильно боротися

Психолог назвала причини осінньої хандри та розповіла, як з нею правильно боротися
Ексклюзив
Читать на русском

Літо закінчилося, а разом з осінню прийшла нудьга.

Апатія та смуток часто супроводжують прихід осені. На вулиці стає холодніше, природа поступово ніби вмирає, а думки про швидкий прихід зими вводять у ступор. Ці та інші симптоми так званої осінньої депресії або нудьги знайомі багатьом, особливо гостро вона відчувається в умовах пандемії коронавірусу.

Які причини осінньої хандри та як з нею впоратися в ексклюзивному коментарі APnews розповіла психолог Ольга Голубицька.

За її словами, причини нудьги можуть бути як фізіологічними, так і психологічними.

"Причини осінньої хандри можуть бути різними: як можуть залежати від сезонних змін в організмі, так і від психологічних - в'янення природи може викликати стан меланхолії або депресивного настрою. Що ж з цим робити? У першу чергу важливо перевірити стан організму на баланс гормонів або вітамінів. Якщо ваш організм в нормі - тоді приступайте до психологічних практик. Поставте собі питання: що саме навіває смуток? Сумно чому: тому що є відчуття осені, втрати тепла, втрачених можливостей? І отримавши відповідь, можна тоді розуміти, як розв'язати це питання: якщо це смуток за втраченими можливостями, то за якими конкретно? Чим більше ви деталізуєте свої відповіді, тим легше буде усвідомити причину та прийняти правильне рішення", - пояснила психолог.

При цьому вона вказала, що з нудьгою необхідно боротися інакше вона може призвести до поганих наслідків для здоров'я.

"Смуток і хандра схожі на застійну воду - якщо з цим нічого не робити, то почнуться деструктивні процеси, які погіршать стан", - підкреслила Голубицька.

Також вона дала кілька порад, які допоможуть впоратися з осінньою депресією:

  1. посилено піклуватися про себе і про своє тіло.
  2. посилити або ввести фізичні навантаження, навіть якщо це прогулянки або просто ходьба.
  3. ретельно стежити за своїм харчуванням.
  4. оточіть себе близькими та попросіть їх про підтримку. Іноді погляд з боку на почуття або проблему може надати потрібне забарвлення ситуації та допомогти знайти вихід з неї.

"Чим більше турботи ви проявите себе - тим ефективніше організм та психіка впораються зі станом нудьги. Навіть дрібні незначні радощі, надані собі в потрібний момент, можуть фундаментально вплинути на настрій", - підсумувала Голубицька.

Як раніше повідомляв APnews, психолог Ольга Голубицька зазначила, що для дитини дуже важлива обстановка не тільки в школі, але і вдома, адже зростаюча напруга може привести до кошмарів

Степанов не планує йти з посади голови МОЗ у разі обрання до Одеської облради
"Це складне питання": у Євросоюзі прокоментували загрозу для безвізу України через САП

Новини партнерів