Провина лікарів. Експерт назвав основну причину стрімкого росту кількості хворих на COVID-19 в Україні

Провина лікарів. Експерт назвав основну причину стрімкого росту кількості хворих на COVID-19 в Україні
Читать на русском

Політолог зазначив, що механізм відстеження кола осіб, що контактували з новим хворим, на жаль, не працює

Однією з основних причин різкого поширення коронавірусу в Україні є порушення медиками алгоритму дій при виявленні захворювання у пацієнта. Мається на увазі, що має бути жорсткий моніторинг того, як протікає хвороба, а також виявлення кола осіб, що контактували з хворим.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву політолога Валентина Бушанського в ефірі “Розклад Кулініча”.

За його словами, у МОЗ є інструкції, в яких зазначено, як діяти в умовах пандемії. Однако додав, що алгоритм дій лікарів з пацієнтами не відповідає вказаному в інструкції.

Він пояснив, що коли людина отримує позитивний тест, з нею повинні працювати різні фахівці, особливо важливим є виявлення кола осіб, що контактували з новим хворим.

“Цей механізм не працює. Навіть якщо звернути увагу на офіційну статистику по коронавірусу, то можна побачити, що там велика різниця між кількістю хворих, кількістю тих, хто одужали, які, на жаль, померли, і тими, хто отримав позитивний результат", - зазначив політолог.

Він додав, що в Україні до системи обліку потрапляє людина, яка самостійно звертається до лікарів. Таким чином на сьогоднішній день є велика кількість людей, хворих на COVID-19, що лікуються вдома самостійно - вони є потенційними розповсюджувачами інфекції, але їх ніхто не відслідковує.

Раніше APnews писав, щов уряді назвали одну відмінність між попередніми карантинами і анонсованим локдауном.

Новини партнерів

“Слуга народу” програв у рідному місті Зеленського: результати виборів у Кривому Розі
Списання боргу, 8000 грн і ліцензія на алкоголь: Зеленський затвердив допомогу бізнесу в карантин