Проти адвоката Трампа подали позов на 1,3 мільярда доларів

Проти адвоката Трампа подали позов на 1,3 мільярда доларів
Читать на русском

У своїх звинуваченнях Руді Джуліані напряму ніколи не згадував компанію Домініон

Компанія, що займається президентськими виборами США, звинуватила адвоката Дональда Трампа у наклепі та вимагає компенсацію в розмірі 1,3 мільярда доларів. Про це повідомляє APnews з посиланням на Independent.

Dominion Voting Systems подала позов зі 107 сторінок до Федерального окружного суду Вашингтона, в якому звинувачують Руді Джуліані в проведенні вірусної кампанії дезінформації про Домініон. За даними The New York Times, адвокати Домініона вимагають відшкодування збитків на суму 1,3 мільярда доларів.

Особистий адвокат Трампа стверджував в більш ніж 50 заявах у Twitter, подкастах і в ЗМІ, що компанія, яка виробляє програмне забезпечення та апарати для голосування в США та Канаді, підробила свої системи та сфальсифікувала президентські вибори на користь Байдена.

Руді Джуліані подав близько 50 позовів в кілька штатів, програних Трампом, і піддався масовій критиці, проте не було ніяких доказів широкомасштабного шахрайства на виборах президента США 3 листопада 2020 року. Правозахисник Трампа неодноразово зводив наклепи проти Домініона в соціальних мережах і на телебаченні від імені Трампа, однак робив він це з особливою обережністю, оскільки ні в одному з позовів не згадувалася конкретно компанія програмного забезпечення.

Адвокати Домініона відзначили, що у своїх звинуваченнях адвокат Джуліані не згадував компанію ні в одному зі своїх судових позовів, щоб не зіткнутися з юридичними наслідками за подачу неправдивих звинувачень:

"Жодна з 3 скарг, підписана та подана адвокатською групою Джуліані в позові Пенсільванії, містила лише непрямі звинувачення проти Домініона".

Також в поданому позові правозахисниками Домініона стверджується, що висловлювання Руді Джуліані були підбурюванням до заколоту в Капітолії 6 січня, в результаті якого загинуло п'ятеро громадян.

"Висловлювання Джуліані та його колег змусили думати бунтуючих, що вони є патріотами, а згодом хвалитися своїми "здобутками" в соціальних мережах", - йдеться в позові.

Раніше APnews також повідомляв, Трамп міг помилувати себе таємним указом, що цілком відповідає його натурі.

Новини партнерів

Зеленський, кажучи про "карантинні виплати", перебільшив надану допомогу на 400 млн гривень
Зеленський привітав українців з виходом з локдауна в свій день народження. Відео