"Протеже" Шефіра з мільйонами на рахунках: що відомо про Германа Галущенка, який претендує на главу "Міненерго"

"Протеже" Шефіра з мільйонами на рахунках: що відомо про Германа Галущенка, який претендує на главу "Міненерго"
Читать на русском

Галущенко володіє будинком в Київській області, який купив ще в 2010 році, загальною площею майже 320 кв.м, трьома квартирами в Києві і трьома земельними ділянками

На сьогоднішній день головною кандидатурою на пост глави Міненерго є Герман Галущенко. З травня минулого року він обіймає посаду віце-президента НАЕК "Енергоатом", а зараз очікується, що замінить Юрія Вітренка на посаді глави міністерства енергетики.

Його кандидатуру підтвердили і джерела APnews в Офісі президента, заявивши, що інформацію навмисне злили заздалегідь, щоб дати журналістам покопати на нього зашквари до призначення. І якщо тест буде пройдений - ймовірність вступу на посаду вельми висока.

Коротка біографія

Герман Галущенко народився в 1973 році у Львові, закінчив юрфак Львівського державного університету в 1995 році. Працював він у львівській прокуратурі в договірно-правовому департаменті МЗС, Адміністрації президента, Мін'юсті (директором департаменту), а з 2013 по 2014 працював виконавчим директором "Енергоатома", звідки звільнився за власним бажанням.

З 2012 року Галущенко викладає міжнародне приватне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також він має почесне звання «Заслужений юрист України», нагороджений Орденом Данила Галицького.

Відомо, що після звільнення з "Енергоатому" Галущенко займався захистом державних інтересів в міжнародних судах і працював в компанії юристів під керівництвом американської компанії - зі справами, які розглядалися Міжнародним судом ООН.

Вже в 2020 році він знову повернувся в "Енергоатом", де на посаді віце-президента займається перспективами розвитку, новими проектами і правовим напрямком.

Майно

Галущенко володіє будинком в Київській області, який купив ще в 2010 році, загальною площею майже 320 кв.м, трьома квартирами в Києві і трьома земельними ділянками - 927, 1885 і 2112 м.кв відповідно, які купив у тому ж населеному пункті (Велика Солтанівка, Київська область), де стоїть його будинок.

Їздить Галущенко на авто Mercedes GLS-350 2017 року випуску, а дружина на Range Rover Velar, 2018 року випуску. Його дружина також володіє майданчиком коворкінгу "Prostir 86".

За 2020 рік Галущенко отримав 222 709 грн зарплати за викладання в університеті Шевченка і 1786932 грн в "Енергоатомі". Також він вказав гонорар в розмірі 3135453 грн від Міжнародного арбітражного суду.

У заощадженнях сім'ї Галущенко близько 9 млн гривень готівки (тримають він і дружина в валюті), і близько 4 млн гривень в загальній сумі на банківських рахунках.

"Протеже" Шефіра з мільйонами на рахунках: що відомо про Германа Галущенка, який претендує на главу "Міненерго"

Скандали

В інтернеті інформації про нього не так вже й багато. Є інтерв'ю колишнього глави Дирекції щодо запобігання і протидії корупції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука, який розповідав, чому Галущенко раптово отримав премію майже в 300000 грн за квартал 2020 року до проходження перевірки знань, а не після - як і годиться. Поліщук навіть заявив, що звертався в поліцію з проханням перевірки преміювання Галущенка.

"Протеже" Шефіра з мільйонами на рахунках: що відомо про Германа Галущенка, який претендує на главу "Міненерго"

Також на сайті Антикорупційного комітету при ВР є стаття про нібито корупційну діяльність Германа Галущенка, якого називають протеже найближчого помічника президента Зеленського, Сергія Шефіра. Приписують йому й спроби проштовхнути фірми скандального забудовника Максима Микита на тендерах з будівництва Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, зв'язок з олігархами і лобіювання їх інтересів через купівлю дорогої теплової електроенергії у приватних компаній та інше. Однак підкреслимо - підтверджень цьому немає.

APnews також писав, що в.о. міністра енергетики Вітренка зловили на рекламі платних семінарів по 800 євро.

Новини партнерів

ЄС готує позов проти AstraZeneca через невиконання контракту
У Львові 23-річний хлопець викинувся з 9-го поверху