Пропозиція Мін'юсту наділити директора ДБР повноваженнями глави ОДР суперечить закону і здоровому глузду - юрист

Пропозиція Мін'юсту наділити директора ДБР повноваженнями глави ОДР суперечить закону і здоровому глузду - юрист
Читать на русском

Мін'юст пропонує, що главою ОДР в ДБР повинен бути і директор ДБР

Міністерство юстиції розробило законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів". Документ набуде чинності з 1 липня, він передбачає, що з цього терміну необхідно ліквідувати Головне слідче управління Державного бюро розслідувань і затвердити нову структуру. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву адвоката і екс-радника директора ДБР Олега Шрама.

"Зараз керівниками органу досудового розслідування (далі ОДР) у Державному бюро розслідувань є: начальник Головного слідчого управління, слідчого управління, відділу, відділення. З 1 липня, коли Закон про проступки вступить в дію, керівниками ОДР в ДБР стане перший заступник або заступник директора ДБР, начальник слідчого управління, відділу ДБР. Т.ч. з 1 липня Головне слідче управління ДБР потрібно ліквідувати і затверджувати нову структуру ", - йдеться в повідомленні.

Мін'юст пропонує, що главою ОДР в ДБР повинен бути і директор ДБР. За словами Шрама, таким чином, Мін'юст не врахував проблеми з головним слідчим управлінням, а також запропонував директора ДБР наділити повноваженнями керівника ОДР.

"Але це очевидна дурниця, оскільки:
1. ДБР здійснює не тільки досудові розслідування, а й оперативно-розшукову діяльність.
2. Встановлені Законом завдання і цілі кримінального провадження та оперативно-розшукової діяльності не тотожні, що прямо встановлено законами.
3. Органи досудового розслідування та оперативні підрозділи - це різні суб'єкти кримінального провадження, наділені різними обсягами повноважень і функціями.
4. Директор ДБР вже наділений рядом повноважень при здійсненні оперативно-розшукової діяльності (затверджує постанову про заведення ОРС, подовжує терміни ведення ОРД до 12 і 18 міс., Дає дозвіл на використання коштів фонду спеціальних оперативно-розшукових дій ДБР і т.д.)", - упевнений Шрам.

Колишній радник директора ДБР підкреслив, що пропозиція Міністерства юстиції про об'єднання глави ОДР і керівника оперативного підрозділу суперечить чинному законодавству.

Також, за його словами, це суперечить "здоровому глузду, а в остаточному підсумку призведе до остаточного знищення цього не так давно створеного органу".

"Вважаю, що буде правильним залишити нинішню структуру органу досудового розслідування: Головне слідче управління, слідчі управління, відділи, коли директор Бюро і його заступники не мають повноважень керівника органу досудового розслідування", - додав Шрам.

Як повідомляв APnews, ДБР закупить 50 пар рукавичок за 83 000 грн, при їх середній вартості в 600 грн.

Новини партнерів

"Укрзалізниця" запустить продаж квитків за три місяці до дати відправлення
Зеленський підписав закон про пільги для медиків і бізнесу