Прокурорам не дозволили відпускати підозрюваних під особисте зобов’язання без суду

Прокурорам не дозволили відпускати підозрюваних під особисте зобов’язання без суду
Читать на русском

За основу законопроект підтримали лише 217 парламентарів, його направили на повторне перше читання 252 голосами

Верховна Рада України у вівторок, 14 липня, не прийняла законопроект №2734, відправивши його на доопрацювання. Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання Ради.

Документ передбачав дозвіл прокурорам обирати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання підозрюваним власним рішенням без суду. За основу законопроект підтримали лише 217 парламентарів, його направили на повторне перше читання 252 голосами.

Законопроектом пропонувалось:

  • прописати поняття обґрунтованої підозри;
  • розширити права потерпілого під час обрання запобіжного заходу підозрюваному, обвинуваченому;
  • розширити перелік невідкладних слідчих дій, які можливо проводити до внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • оскарження рішень чи дій слідчого або прокурора під час досудового розслідування, які прийнято або вчинено у спосіб, який не передбачений цим Кримінально-процесуальним кодексом.

Як повідомляв APnews раніше, президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Кабінетом Міністрів у понеділок, 13 липня, виступив за довічне ув'язнення для водіїв, які у стані сп'яніння створюють аварійну ситуацію на дорозі, яка призводить до смерті людей.

Новини партнерів

Рада може наділити директора ДБР повноваженнями керівника держслужби в Бюро
У Бердянську чоловік з арсеналом зброї влаштував стрілянину по дітях