Прокурор заявив, що не може змусити нардепа Юрченка прийти на допит, якщо той прикидається хворим Covid-19

Прокурор заявив, що не може змусити нардепа Юрченка прийти на допит, якщо той прикидається хворим Covid-19
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо COVID-19 у депутата підтвердять, це затягне строки розгляду, проте "це не перший випадок, коли здача тесту на коронавірус була способом не явки на судове засідання"

Прокурор Андрій Перов заявив, що засідання у справі народного депутата від "Слуги народу" Олександр Юрченко перенесли, оскільки він нібито контактував з особою, в якої діагностували коронавірус. Про це він розповів в коментарі кореспонденту APnews.

"Відклали через те, що не з’явився пан Юрченко на засідання. Адвокати це пояснювали тим, що він нібито контактував з особою, в якої діагностований коронавірус, і він здав відповідний тест і очікує на його результати", - зазначив Перов.

За його словами, він не може коментувати, чи хворий Юрченко, оскільки не працює лікарем.

"Складно сказати, я ж не лікар, і я не знаю, чи достеменно це дійсно було так. Згідно з наданими документами, це відбулось під час його поїздки в Одесу з своїми колегами, в одного з яких нібито діагностовано коронавірус. Наразі судове засідання було відкладене до понеділка до 15 години", - додав прокурор.

Перов пояснив, що справа буде розглядатись на судовому засіданні, а не раніше. Якщо у Юрченка підтвердять коронавірус, засідання може проходити в режимі онлайн або через 14 днів після того, як у депутата буде негативний тест.

"Я думаю, що ми це дослідимо та обговоримо безпосередньо на судовому засіданні. Так, ми будемо досліджувати це. Далі по закону йде самоізоляція і повторний тест. Дане клопотання може розглядатись без депутата, виключно якщо він не прибув з неповажних причин. Наразі суддя не вбачає будь-якої неповажності його неприбуття. Вважає, що ці обставини надали йому право не прибувати на судове засідання. Надалі буде залежати від результатів діагностування. По відеозв’язку або через 14 днів зі здачі негативного тесту. Я не знаю, де зараз знаходиться Юрченко, адвокати цього не повідомили. Ви у мене запитуєте, чи в нього є коронавірус, чи ні. Я ж не лікар", - сказав прокурор.

Крім того, якщо COVID-19 у депутата підтвердять, це затягне строки розгляду, проте "це не перший випадок, коли здача тесту на коронавірус була способом не явки на судове засідання". Інформації про те, чи адвокати контактували з Юрченком, немає.

Як повідомляв APnews раніше, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Юрченко не прийшов на засідання Вищого антикорупційного суду, який мав обрати йому запобіжний захід у справі Національного антикорупційного бюро України про хабарництво.

Хасиди повністю звільнили територію на кордоні України з Білоруссю, але залишили після себе гори сміття
Стали відомі потенційні суперники "Десни" і "Колоса" в Лізі Європи

Новини партнерів