Прокуратура відкрила справу через приховування фактів смертей від Covid-19 в "ЛНР"

Прокуратура відкрила справу через приховування фактів смертей від Covid-19 в "ЛНР"
Читать на русском

Окупанти приховують справжню ситуацію з коронавірусом.

Прокуратури Донецької та Луганської областей відкрили кримінальне провадження за фактом приховування бойовиками так званої "ЛНР" ситуації з коронавірусом на окупованій території. Про це повідомляє APnews з посиланням на Службу безпеки України.

У повідомленні йдеться, що дії представників окупаційної влади було кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни. Окупаційні сили замовчують та викривлюють інформацію про поширення хвороби на окупованій території. В той же час, сепаратистські ЗМІ переконують населення, що в "ЛНР" хворих на коронавірус немає.

"Також приховується кількість хворих з температурою в інфекційних відділеннях лікарень. Самі ж мешканці окупованої Луганщини свідчать про збільшення кількості померлих з діагнозами гострого респіраторного захворювання та повну відсутність захисних масок і противірусних ліків в аптеках", - зазначили в СБУ.

Також СБУ має інформацію про смерті 13 людей з ознаками коронавірусної хвороби в окупованих Луганську та Кадіївці, а з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції на окупованій території нараховується близько 10 тисяч людей.

"Умисні дії представників окупаційної влади кваліфіковані органами прокуратури за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Досудове слідство доручено слідчим ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв APnews, влада РФ ігнорує прохання утримуваних кримських татар перевірити їх на коронавірус.

Новини партнерів

Тодуров розповів, чи може людина перехворіти на коронавірус і не помітити цього
Нардеп Радуцький розвіяв чотири міфи про продаж українських медичних масок за кордон