Прокуратура відкрила справу через "паспорти" в ОРДЛО

Прокуратура відкрила справу через "паспорти" в ОРДЛО
Читать на русском

Дії окупаційної влади кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни

Співробітниками Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області було відкрито кримінальне провадження через примусову "паспортизацію" громадян України представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

"Відповідно до матеріалів СБУ, перші особи адміністрації "ЛНР", що контролюється Російською Федерацією, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина "ЛНР". Вказані дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенціії про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І) ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області", - йдеться в повідомленні.

Вказано, що здійснення досудового розслідування було доручено співробітникам головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях. Дії окупаційної влади кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни.

Новини партнерів

Президент схвалив закон про будівництво пандусів
Італія підтримуватиме Україну в протистоянні агресії РФ надалі