Прокуратура оголосила в розшук 10 "суддів" анексованого Криму

Прокуратура оголосила в розшук 10 "суддів" анексованого Криму
Читать на русском

Наразі вживаються заходи для встановлення їх місцеперебування

Представники прокуратури Автономної Республіки Крим повідомили про підозру десяти окупаційним "суддям" у "справі 26 лютого" за переслідування одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу. Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

Трьом "суддям Верховного суду Республіки Крим" і "судді Центрального районного суду м. Сімферополь" повідомлено про підозру за статтею про "державну зраду"; трьом "суддям Київського районного суду м. Сімферополь Республіки Крим" за статтею про "порушення законів та звичаїв війни".

Ще трьом "суддям Київського районного суду м. Сімферополь Республіки Крим" повідомлено про підозру за фактом незаконного кримінального переслідування учасників мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

"Нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, "судді" приймали безпосередню участь в реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на переслідування громадян України незгодних з окупацією півострова", - йдеться у повідомленні.

Внаслідок протиправних дій "суддів Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим" було незаконно ув’язнено одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу та в подальшому, визнавши його винним у злочині, якого він не вчиняв, засуджено до восьми років позбавлення волі.

"Судді" порушили закони та звичаї війни (ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу України) шляхом порушення норм міжнародного гуманітарного права, передбачених статтями 31, 64, 65, 67, 70, 75 Конвенції про захист цивільного під час війни 1949 року.

Підозрюваних оголошено в розшук, вживаються заходи для встановлення їх місцеперебування.

Новини партнерів

Поліція уточнила дані про запобіжний захід учасникам заворушень в Нових Санжарах
У "Жулянах" перевіряють пасажирів рейсу з Італії