Прокинутися в НАТО - неможливо, Україні потрібно створити систему безпеки - Разумков

Прокинутися в НАТО - неможливо, Україні потрібно створити систему безпеки - Разумков
Ексклюзив
Читать на русском

При цьому коментуючи недавні події в Афганістані і їх відносини з НАТО, голова ВР підкреслив, що порівнювати з Україною в даному контексті не варто.

Шлях України в НАТО означає в першу чергу шлях до певних стандартів. Для цього нам потрібно створити систему безпеки для себе, нашої країни, сімей і дітей.

Про це голова Верховної Ради Дмитро Разумков сказав в "Першому подкасті" журналісту і телеведучому Василю Апасову.

За його словами, не буває так: прокинутися і опинитися в НАТО. Для вступу Україні потрібно впровадити ряд різних програм, серед яких не тільки військовий блок.

"Ми на сьогодні працюємо з країнами НАТО і з Північноатлантичним альянсом не тільки по блоку питання безпеки, це і гуманітарний блок, багато інших програм, які сьогодні вже впроваджуються в Україні", - сказав він.

Пояснив, що похід в НАТО - це похід до стандартів. І зараз Україні, як єдиній європейській країні, в якій йде війна, потрібно створити систему безпеки для досягнення цієї мети.

"На жаль, за роки війни ми єдина європейська країна, яка знаходиться в стані війни на своїй території. Нікому більше цього не бажаю, але факт залишається фактом. За ці роки ми отримали досвід, дуже сумний досвід, але досвід. Трагічний, за який ми заплатили величезну ціну. Ми втратили дуже багато наших громадян в боротьбі за територіальну цілісність. І тут питання не в тому, що ви завтра прокинулися або не прокинулись в НАТО. Питання в тому, що ми повинні створити систему безпеки для себе, нашої країни, сімей і в першу чергу для наших дітей", - сказав глава ВР.

При цьому коментуючи недавні події в Афганістані і їх відносини з НАТО, Разумков підкреслив, що порівнювати з Україною в даному контексті не варто.

"У Конституції України записано саме про вступ до НАТО, мова йде не про партнерство, не дописано ще щось. Якщо говорити про партнерство, вважаю, що варто було б рухатися по формату ПДЧ, оскільки партнерство може відкласти цей процес на більш ніж тривалий проміжок часу . Ось з 2012 року Афганістан був в статусі партнера. Минуло дев'ять років, він же не увійшов до НАТО. Не став Членом НАТО", - сказав він.

APnews писав, що глава парламенту Дмитро Разумков дав велике інтерв'ю журналісту Василю Апасову. У ньому він, зокрема, відповів на ряд питань: про свою зарплату, притиснення російськомовних в Україні, історії з санкціями проти каналів і нардепів, а також про те, що станеться, якщо Україну завтра візьмуть в НАТО.

Новини партнерів

МЗС відреагувало на «евакуацію» Росією українців з Афганістану
У захопленому талібами Афганістані чекають на евакуацію ще близько 90 українців – МЗС