Проїзд у громадському транспорті Києва підвищать до 20 грн - КМДА

Проїзд у громадському транспорті Києва підвищать до 20 грн - КМДА
Читать на русском

Нові тарифи набудуть чинності з початку 2022-го року.

Київська влада вирішила підвищити вартість проїзду в комунальному громадському транспорті вдвічі - до 20 гривень за одну поїздку. Про це APnews повідомляє із посиланням на заяву першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, який наводить офіційний сайт.

За словами Поворозника, останній раз тарифи на проїзд у Києві підвищували у 2018-му році, проте відтоді значно змінилися обставини, на які міська влада не може вплинути. Серед таких чинників чиновник навів зростання індексу споживчих цін, мінімальної заробітної плати та розміру тарифів на електроенергію.

"Нинішня ціна в комунальному транспорті давно не відповідає економічно обґрунтованому тарифу. За розрахунками "Київпастрансу", економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті сьогодні становить 22,30 гривень", - заявив Поворозник.

Своєю чергою у метро таким "обґрунтованим тарифом" назвали 22 гривні. Однак Поворозник заявив, що таке підвищення буде "надто серйозним навантаженням", тому вартість проїзду у всьому комунальному транспорті становитиме 20 гривень.

При цьому користувачі багатофункціональної електронної "Муніципальної картки киянина" вартість однієї поїздки становитиме 12 гривень. А для пасажирів, які оплачують проїзд єдиним електронним квитком, вартість однієї поїздки варіюватиметься від 15 до 20 гривень.

"Залишиться також можливість придбання місячних проїзних квитків зі знижками. Одна поїздка проїзним квитком коштуватиме від 14,20 гривень залежно від типу проїзного", - заявив Поворозник.

Ці нововведення набудуть чинності з 1 січня 2022 року, тож до кінця цього року користуватися громадським комунальним транспортом можна буде за старими тарифами. Втім, ще є шанс, що тарифи серйозно знизять - адже ця ініціатива має пройти через громадські обговорення, які триватимуть 15 днів.

Нагадаємо, що влада Києва заявила про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті наприкінці жовтня. Причому, що іронічно, той самий Микола Поворозник заявляв, що новий тариф не становитиме 20 гривень.

Новини партнерів

МОЗ порахувало, скільки українців, які померли від COVID-19 за останні три місяці, були не вакциновані
Мігранти проломили череп поліцейському під час сутичок на кордоні Польщі та Білорусі