"Продовжуємо тиск на Росію": учасники саміту "КП" підписали спільну декларацію - текст

"Продовжуємо тиск на Росію": учасники саміту "КП" підписали спільну декларацію - текст
Читать на русском

Розглядається й питання додаткових санкцій по відношенню до Росії

На сайті Міністерства закордонних справ з’явився повний текст спільної декларації, підписаної учасниками Міжнародної Кримської платформи. В ньому, зокрема, вони зобов’язуються створити контактні підрозділи на базі країн з питань Криму та розглядають подальше запровадження політичних, дипломатичних та обмежувальних заходів щодо Російської Федерації.

Про це APnews пише з посиланням на текст декларації.

Вказано, що учасники Міжнародної Кримської платформи засуджують дії Росії у Криму та обіцяють ніколи не визнавати спроби Росії легітимізувати тимчасову окупацію та вважатимуть неправомірне захоплення Криму неприйнятними.

В результати перемовин всі учасники вирішили:

  • продовжувати здійснення політики невизнання незаконної анексії Криму РФ
  • розглянути запровадження подальших політичних, дипломатичних та обмежувальних заходів щодо РФ
  • закликати Російську Федерацію виконувати свої зобов’язання як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного гуманітарного права та інших застосовних норм міжнародного права та вимагати, щоб РФ негайно припинила всі порушення прав людини і зловживання щодо мешканців Криму
  • розглянути можливість підтримки економічних, інфраструктурних та екологічних проектів, які сприяли б подальшому розвитку регіонів України, які межують з тимчасово окупованим Кримським півостровом,
  • створити мережу постійної та швидкої комунікації між представниками міністерств закордонних справ держав-учасниць Платформи (створити контактні підрозділи з питань Криму),
  • визнати роль національних парламентів у протидії тимчасовій окупації Криму та заохочувати координацію діяльності щодо Криму між національними парламентами, а також у рамках міжпарламентських асамблей.

У підсумку всі учасники саміту “підтверджують свою рішучість щодо тиску на Росію для припинення тимчасової окупації Криму і відновлення контролю України над цією територією”.

Таким чином вперше на міжнародному рівні Російську Федерацію визнано державою-окупантом.

Раніше APnews писав, що в саміті взяли участь 46 делегацій-учасників. При цьому Зеленський запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи.

Новини партнерів

Перестрілку за місце в цирку на Київщині влаштував радник мера Василькова
Росію вперше визнали окупантом на міжнародному рівні – Зеленський