Пристайко озвучив умови проведення виборів на Донбасі

Вадим Пристайко
Читать на русском

Вадим Пристайко запевнив, що український уряд готовий до діалогу з жителями Донбасу.

Україна розраховує на розміщення миротворчих сил на неконтрольованій ділянці кордону з Російською Федерацією. Про це міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив на засіданні Генеральної асамблеї ООН.

За його словами, це сприятиме проведенню місцевих виборів на Донбасі.

"Ми сподіваємося на проведення місцевих виборів по всій території України цієї осені, проте без базової безпеки і політичних передумов у жителів Донбасу не буде можливості брати участь у демократичних виборах, які повинні бути визнані легітимними українською владою та міжнародною спільнотою з опорою на визнані стандарти", - розповів Пристайко

Крім того, він вказав, що РФ повинна передати Україні контроль над ділянкою українського кордону.

"РФ покликана негайно виконати домовленості щодо безпеки, досягнуті лідерами "нормандської четвірки". Я навряд чи можу сподіватися на мир поки 400-метровий кордон залишається відкритими дверима для надходження зброї з Росії. Міжнародна присутність при наявності мандата з боку ООН на кордоні могло б стати відповіддю", - пояснив голова МЗС.

Також він запевнив, що український уряд готовий до діалогу з мешканцями Донбасу.

"Ми готові до діалогу з мешканцями Донбасу, але не з представниками – так званими маріонетками (РФ - ред.). Цей діалог повинен бути інклюзивним. Голос внутрішньо переміщених осіб також має звучати в Мінську", - підкреслив Пристайко.

Як раніше повідомляв APnews, Генеральна Асамблея ООН проведе засідання щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

Новини партнерів

У Нових Санжарах протестувальники напали на правоохоронців
Гончарук терміново вилетів до Полтавської області: ситуація в Нових Санжарах загострилася