Пристайко анонсував чартерні рейси для сезонних працівників за кордоном

Пристайко анонсував чартерні рейси для сезонних працівників за кордоном
Читать на русском

Наразі завданням уряду є створення організованого процесу відновлення працевлаштування українців за кордоном

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Вадим Пристайко заявив, що в рамках загального процесу пом’якшення карантинних обмежень в Україні буде відновлення роботи для українців за кордоном. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Пристайка під час брифінгу.

За його словами, наразі завданням уряду є створення організованого процесу відновлення працевлаштування українців за кордоном.

"За можливості, ми очікуємо централізоване звернення урядів тих країн, які зацікавлені в наших робітниках. Ми очікуємо також гарантованого офіційного працевлаштування не менше трьох місяців. Розраховуємо, що відвіз та приїзд цих груп буде скоординований. Можливо, чартерні рейси. Обсервація, тестування та інші заходи будуть забезпечені як в країні куди приїжджають наші робітники, так і при поверненні їх в Україну. Також ми очікуємо пакет соцстрахування. В першу чергу, медичного для наших працівників, достойний рівень утримання та зарплати", - сказав віце-прем’єр-міністр.

Пристайко підкреслив, що уряд розраховує, що українці, які повернулись з-за кордону, допоможуть в розбудові України, проте штучних перепон для заробітчан в уряді робити не будуть.

"Дійсно, уряд розраховує на тих українців, які останнім часом працювали закордоном, на їх допомогу в розбудові країни. Але ми свідомі того, що запропонувати найбільш активній частині цієї робочої сили європейський рівень зарплат ми наразі не можемо. Але і штучний перепон не будемо робити. Наша задача знайти баланс між безпекою українців всіх, хто виїжджає закордон, хто залишається дома і потребами тих громадян, хто знайшов собі роботу закордоном та хочуть відновити цю роботу", - пояснив він.

Як повідомляв APnews раніше, починаючи з 4 травня, консульські установи Польщі поновлять видачу віз в Україні.

Новини партнерів

Зеленський розповів, коли в Україні відкриють парки та метро
Під Києвом дівчина намагалася зробити селфі і зруйнувала фонтан