«Примус до вакцинації». Епідеміолог пояснив, навіщо насправді Кабмін посилює карантин

«Примус до вакцинації». Епідеміолог пояснив, навіщо насправді Кабмін посилює карантин
Ексклюзив
Сергій Кравченко
Блог
Блог
Сергій Кравченко
Глава Національної медичної палати України і директор Інституту соціальної епідеміології
Читать на русском

З епідеміологічної точки зору, сертифікати та "сортування" вакцинованих не має ніякого значення

Кабмін посилив в Україні правила міжрегіональних пасажирських перевезень. Згідно з новими обмеженням, які почнуть діяти з 21 жовтня, обов'язковим стане наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку (COVID-сертифікат або негативний тест).

Але тут не варто сперечатися про те - допоможе це зупинити поширення коронавіруса чи ні. Так як це превентивні заходи, що застосовуються владою для того, щоб якомога більше людей якомога швидше вакцинувалися.

Такою ж умовною мірою є в цілому введення COVID-сертифікатів в Україні. З епідеміологічної точки зору вони не мають ніякого значення.

Вся справа в тому, що на сьогоднішній день епідеміологічна ефективність вакцин знизилася, і провакциновані громадяни можуть точто так само захворіти, як і ті, хто ще не вакцинувався. Правда, в першому випадку хвороба дійсно переноситься в більш легкій формі в більшості випадків.

Але варто розуміти, що якщо захворіла людина зі щепленням, вона точно так само бере участь в епідемічному процесі поширення коронавірусної інфекції - тобто, може заразити інших. Тому вакциновані, як і невакциновані, повинні дотримуватися заходів профілактики - носити маску, дотримуватися соціальної і фізичної дистанції, уникати місць великого скупчення людей тощо.

Але у випадку з усіма цими новими обмеженнями і правилами - логіка в них одна: щоб якомога більше людей вакцинувалися і, в разі зараження, перенесли хворобу легше.

Читайте також:
Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

СБУ розкрила банду фальшивомонетників, які продавали сотні тисяч підроблених доларів
На Волині зафіксували 16 спалахів COVID-19 у школах, садочках і дитбудинках