Прихильники Порошенка заявили "бочки з вогнем" на мітинг під судом як "барабани". Документ

Прихильники Порошенка заявили "бочки з вогнем" на мітинг під судом як "барабани". Документ
Ексклюзив
Читать на русском

Вони взагалі не попереджали, що розпалюватимуть вогонь під будівлею суду

Прихильники Порошенка вчора, як відомо, встряли у сутички з правоохоронцями. А все через бочки, які вони принесли із собою під Печерський райсуд, щоб (як вони самі пояснювали) "розпалити в них вогонь та зварити чай". Як виявилось, у своїй заяві на проведення вказаного мітингу організатори заявляли, що бочки будуть використовувати як музичний інструмент - барабани.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили у КМДА.

При цьому організатори вказаної акції "за Порошенка" взагалі не попереджали про те, що будуть розпалювати вогонь у центрі столиці.

Так, організатором за документами виступила Громадська організація "Солідарна справа громад", а акцію вони назвали "Велике кривосуддя! Країні потрібен ПОРОХ".

У своєму повідомленні до столичної мерії організатори вказали, що облаштують сцену, огорожі та будуть використовувати засоби гучного мовлення через власні джерела електропостачання. Також попередили, що принесуть із собою екрани, намети, автомобілі, які обладнані звуковою технікою та бочки (які будуть використовуватись як музичний інструмент - барабани). Крім того, активісти попередили про облаштування біо-туалетів для учасників акції.

Але у повідомленні взагалі не йшлося про те, що вони палитимуть багаття.

При цьому уточнювалось, що на акції будуть присутні від 10 до 20 тисяч осіб. Ну і обіцялося, що акція буде “мирною”.

У мерії при цьому підкреслили, що дозволів на проведення акції вони не видають, бо це не врегульовано законодавчо. Тобто фактично процедура така: група осіб має попередити місто про проведення акції і на цьому все. І відповідальність за проведення таких акцій несуть організатори, а не місто.

"На даний час в Україні на законодавчому рівні не врегульовано питання стосовно організації мирних зібрань, які проводяться згідно зі ст. 39 Конституції. Відсутня дозвільно-погоджувальня процедура, яка б передбачала видачу документів дозвільного характеру на проведення зазначених акцій, а відповідальність покладається на організаторів акції, контроль при цьому здійснюють правоохоронні органи", - пояснили нам у Департаменті суспільних комунікацій КМДА.

Прихильники Порошенка заявили "бочки з вогнем" на мітинг під судом як "барабани". Документ
Прихильники Порошенка заявили "бочки з вогнем" на мітинг під судом як "барабани". Документ

Що цьому передувало?

19 січня у Києві під Печерським судом, де обирали запобіжний захід Петру Порошенку, сталася бійка. Сутичка відбулася між активістами та правоохоронцями через те, що перші хотіли розпалити багаття у бочках. В результаті правоохоронці ці бочки у них забрали, і не обійшлося без постраждалих.

Новини партнерів

У Польщі п'яний українець напав на робітницю "швидкої"
П'яний курсант на Львівщині не пам'ятає, як пішки перетнув кордон України та Польщі