Причиною вибуху на військових складах в Калинівці стала диверсія - Венедіктова

Причиною вибуху на військових складах в Калинівці стала диверсія - Венедіктова
Читать на русском

Також прокурори продовжують розслідування вибухів у Сватово, Балаклії та Ічні.

Вибухи на складі боєприпасів в Калинівці Вінницької області сталися через активації підривного пристрою. Саме таку версію підтверджують докази, висновки судових експертиз, а також огляди і допити свідків.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву генерального прокурора Ірини Венедіктової в Facebook.

Вона нагадала, що в результаті вибухів, які сталися чотири роки тому, були пошкоджені будівлі на території військової частини і будівлі місцевих жителів. Загальні ж збитки перевищили 5,9 мільярда гривень.

Наразі слідчі продовжують збір доказів, причому найбільша увага приділяється саме тим доказам, які підтверджують вчинення підпалів і вибухів диверсантами з РФ або терористами з так званої "ЛДНР".

"Зараз очікується відповідь від компетентних органів Чеської Республіки щодо вибухів на складах з боєприпасами, які мали місце в жовтні і грудні 2014 року в населеному пункті Врбетіце", - додала Венедіктова.

Також триває розслідування причин пожеж і вибухів боєприпасів протягом 2015 - 2018 років на інших складах боєприпасів в Сватове, в Балаклії та Ічні. У цих випадках крім можливих диверсій перевіряється також причетність до злочинів військових, які таким чином могли б покрити факти недостачі і халатне ставлення до службових обов'язків.

"Крім того, за халатне ставлення до військової служби в умовах особливого періоду повідомлено про підозру двом командирам артилерійських підрозділів ЗСУ. Через порушення документів вони розташували підлеглі їм підрозділи і ввірену військову техніку в безпосередній близькості до складу ракетно-артилерійського озброєння сектора "А" в місті Сватове", - розповіла генпрокурор.

В результаті того вибуху держава отримала збитків на суму понад 18 мільйонів гривень майнової шкоди. Також Венедиктова заявила, що в ході слідчих дій за минулі роки були проведені допити понад 3 500 свідків і потерпілих, в тому числі із застосуванням поліграфа. Слідчі провели понад 1 700 оглядів, також було призначено близько 650 експертиз, велика частина з яких вже завершена.

Раніше APnews повідомляв, що Венедиктова розповіла, чому досі не покарані винні в катастрофі АН-26 під Чугуєвом. За її словами, захист екс-командувача Повітряних сил затягує передачу справи до суду.

Новини партнерів

В Україні щороку стає на близько 2000 лікарів менше: "пік звільнень" припав на 2020. Статистика
Збори "Слуг народу" в Трускавці пройдуть в елітному готелі з аквапарком, SPA і номерами по 20000 грн