Таємниця розробників: що входить до складу вакцини проти COVID-19 від Pfizer и Moderna

Таємниця розробників: що входить до складу вакцини проти COVID-19 від Pfizer и Moderna
Читать на русском

Перший розробник формули вакцини mRNA-1273 розкрив "таємницю" складу ліків від коронавірусу.

Україна невдовзі отримає 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу для 4 мільйонів. Однак, наразі невідомо, що саме у складі препарату, враховуючи, що у перших вакцинованих британців було зафіксовано алергічну реакцію.

Відповідь на це запитання намагалося дізнатися видання The Independent, передає APnews.

Варто зазначити, що безпосередньо розробники вакцин Pfizer і Moderna відмовилися розкривати деталі розробки та склад препаратів. Запити ЗМІ щодо розкриття відомостей про хімічний склад вакцини виявилися безуспішними.

Однак, перший розробник формули вакцини mRNA-1273, який також співпрацював із компаніями для розробки вакцини, професор Медичної школи Перельмана при

Пенсильванському університеті Дрю Вайсман трохи "відкрив завісу" перед невідомістю.

Назва mRNA розшифровується як Messenger RNA. RNA – це рибонуклеїнова кислота.

Messenger інструктує організм створити копію білка віруса COVID-19, який викликає відповідь імунної системи людини. Створення цієї синтетичної формули mRNA є конфіденційною інформацією компаній і буде похована в складній павутині патентів.

Дрю Вайсман пояснив, що вакцина містить нову технологію, яка передає генетичний код або ж вказівки, які інструктують організм створити копію білка вірусу Covid-19, яка викликає імунну відповідь.

За словами науковця, вакцини проти коронавірусу мають лише синтетично створений генетичний код mRNA і чотири ліпідні наночастинки, що відрізняє їх від усіх інших вакцин, які мають живі клітини і містять компоненти віруса.

"mRNA виробляється ферментом, який копіює ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), в якому міститься білок.

Чотири ліпіди використовуються для створення ліпідних наночастинок, які самостійно співпрацюють з mRNA. Всі вони створені синтетичним шляхом.

Катіонний ліпід, який є основним функціональним компонентом, є власністю компаній. Нічого з цього немає в клітинних лініях ссавців", - йдеться у поясненні доктора Вайсмана.

Він також додав, що традиційні вакцини зазвичай містять активний компонент, який викликає імунну відповідь, такі собі мініатюрні фрагменти хвороботворного організму у формі білка, як повідомляє Всесвітня організація здоров'я.

Також вони містять консерванти, такі як 2-феноксіетанол, а також стабілізатори, такі як цукор (лактоза, сахароза), амінокислоти (гліцин), желатин або білки (рекомбінантний альбумін людини, отриманий з дріжджів).

Експериментальні вакцини від Pfizer і Moderna створені синтетичним шляхом з використанням рибонуклеїнової кислоти (або мРНК).

РНК і ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) - це нуклеїнові кислоти, які містять генетичні інструкції щодо створення життя.

Замість того, щоб вводити органічну версію вірусу для генерації імунної відповіді, мРНК містить фрагменти генетичного коду шиповидного білка коронавірусу, який дає інструкцію клітинам організму виробляти невелику копію цього білка, який який вже запустить імунну систему для вироблення антитіл.

Як повідомляв APnews, імунолог розповів, який вид імунітету краще захистить від COVID-19.

Новини партнерів

У Києві викрили подружжя сутенерів, які залучали "співробітників" через рекламу в інтернеті
"Я не терплю хамства": нардеп Юрченко розповів свою версію "побиття"