Президент Зеленський ініціював невідкладну ліквідацію ОАСК

Президент Зеленський ініціював невідкладну ліквідацію ОАСК
Читать на русском

Пояснив таке рішення тим, що до цього суду вже немає довіри.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва». Пояснив таке рішення тим, що до ОАСК вже немає довіри.

Про це APnews пише з посиланням на заяву на сайті ОП.

"У демократичному суспільстві повага й довіра до суду мають бути безумовними. Але там, де вмирає довіра, закінчується й демократія. ОАСК мав достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, – справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з «плівками», корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду Києва втрачена", - йдеться у повідомленні.

Зеленський наголосив, що ОАСК повернув скандали і приймав дивні рішення, далекі від розуміння справедливості. І пригрозив, що таке рішення чекає на кожен суд, який "зрадить повагу до закону".

"Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону", – наголосив він.

Вказано, що відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради Президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

Нагадаємо, НАБУ спіймало на хабарі в $100000 брата голови ОАСК Вовка. У нього знайшли "клад" в 3,7 мільйона доларів та 800000 євро.

APnews також писав, що за спільника брата голови ОАСК Вовка внесли заставу у сумі майже 3 млн гривень.

Новини партнерів

В Японії відразу троє чоловіків-політиків "завагітніли", правда ненадовго
Під Одесою після застілля по-звірячому вбили подружню пару. Фото