Зеленський заявив, що другий етап медреформи буде призупинено

Зеленський заявив, що другий етап медреформи буде призупинено
Читать на русском

Зеленський попросив МОЗ і главу профільного комітету Ради опрацювати рішення і виправити проблемні моменти

У своєму відеозверненні 4 травня Президент України заявив, що другий етап медреформи буде призупинено. Про це APnews повідомляє з посиланням на його заяву.

“Соцмережі та мій робочий стіл заповнені зверненнями лікарських колективів з усіх куточків країни. Всі вони стосуються другого етапу медичної реформи. Зазвичай ми звертаємося до лікарів по допомогу. Сьогодні про допомогу благають вони”, - повідомив Зеленський.

І заявив, що через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тисяч медиків та закрито 332 лікарні. Майже 1000 лікарень отримає значно менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби.

“Я не можу всього цього допустити. Нам була потрібна неупереджена та об’єктивна оцінка реформи. Ми створили робочу групу, куди увійшли академіки, професори та заслужені лікарі нашої країни. Вони спільно з новим керівництвом МОЗ проаналізували стан речей. Правда полягає в тому, що реформа має як великі плюси, так і очевидні мінуси. Наше завдання – зберегти всі позитивні моменти й терміново виправити помилки”, - сказав Президент.

Наголосив, що не може допустити скорочення бригад швидкої допомоги й того, щоб кваліфіковані дитячі лікарі поїхали за кордон, або щоб у найближчі два роки захворюваність на туберкульоз зросла на третину. “Бо інакше – це буде називатися не реформа, а диверсія”, - наголосив Зеленський.

Він звернувся до міністра охорони здоров’я, голови профільного комітету ВР та головного санітарного лікаря України, щоб ті невідкладно запропонували шляхи вирішення цих питань.

Читайте також:
Чи може Україна повернути Донбас силовим методом та бойовими діями. Розбір очима військових експертів
Читайте також:
Лікар-біохімік: з початком пандемії зарплата не просто не виросла, її урізали на 25%

Новини партнерів

Каналізаційний колапс: чому Київ "тоне" під час кожної зливи
Занадто жорсткі заходи: економіст вказав на катастрофічні наслідки карантину в Україні