Президент Угорщини на Кримській платформі поскаржився на «утиски угорців» іншими країнами

Президент Угорщини на Кримській платформі поскаржився на «утиски угорців» іншими країнами
Читать на русском

У промові президента Угорщини є явний натяк на Закарпатті. У 1945 році цей регіон, який раніше входив до складу угорської держави, перейшов до УРСР.

Президент Угорщини Янош Адер під час саміту Кримської платформи поскаржився на «утиск угорських меншин» іншими країнами. Про це повідомляє APnews.

«Ми на власному прикладі дізналися, як зовнішні сили перекроюють кордони в Європі. Дві третини населення Угорщини були відірвані від неї. Через це угорці опинилися в складі інших держав, хоча і не бажали цього, і ніхто їх не питав, в якій країні вони хотіли б жити», - сказав політик.

Особливий акцент у своїй промові Янош Адер зробив на «утисках угорської мови» в інших країнах.

«Угорці, які опинилися в складі меншин інших держав, страждали протягом багатьох століть, тому що у них відбирали школи і робилися кроки, щоб вони не могли вивчати власну мову. Якщо вживання рідної мови обмежується в державному житті, то .... це суперечить ідеалам демократії і це не приносить користі титульним націям», - сказав він.

Зазначимо, що у промові президента Угорщини є явний натяк на Закарпаття. У 1945 році цей регіон, який раніше входив складу угорської держави, перейшов до УРСР.

Зараз угорська меншина, яка проживає в Закарпатській області, є справжнім яблуком розбрату між Києвом і Будапештом.

Раніше APnews повідомляв, Угорщина поскаржилася НАТО на обшуки СБУ на Закарпатті.

Новини партнерів

Дуда запевнив, що Польща підтримає Україну в питанні деокупації Криму
Протестуючих журналістів телеканалу "НАШ" силовики не пустили до місця проведення Кримської платформи