Президент Польщі назвав головну умову припинення війни на Донбасі

Президент Польщі назвав головну умову припинення війни на Донбасі
Читать на русском

За словами Анджея Дуди, не можна дозволяти, щоб у центрі Європи зберігався багаторічний заморожений конфлікт.

Для того, щоб на Донбасі припинилася війна, Україна повинна отримати повний контроль над своїми кордонами. Не можна допускати, щоб у центрі Європи зберігався багаторічний заморожений конфлікт.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда у спільному інтерв'ю з президентом України Володимиром Зеленським українським і польським ЗМІ, передає APnews.

"Війна закінчиться тоді, коли Україна поверне повний контроль над своїми законними кордонами - в Криму, Донецькій і Луганській областях. Це умова, і цього має вимагати вся міжнародна спільнота", - наголосив глава Польської держави.

Він зазначив, що на думку багатьох експертів, атака Російської Федерації на Україну відбулася для того, щоб перешкодити її вступу до НАТО і ЄС.

Дуда також додав, що не можна дозволяти, щоб у центрі Європи зберігався багаторічний заморожений конфлікт, адже він може розгорітися знову.

"Треба дуже твердо ставити питання. Ця агресія має бути завершена. А міжнародно визнані державні кордони України мають бути повернуті", - наголосив президент Польщі.

Водночас, президент України Володимир Зеленський подякував Дуді за те, що Польща піднімає питання деокупації Донбасу та Криму на всіх важливих міжнародних майданчиках.

"Польська Республіка, незважаючи на те, що не є членом нормандської четвірки, де обговорюється питання закінчення війни на Донбасі, завжди нас підтримує. Я вдячний президентові особисто і всьому польському народу за незмінну позицію щодо невизнання анексії Криму. Це дуже важливо", - відзначив він.

Як повідомляв APnews, президент Польщі в ООН закликав захистити Україну від РФ.

Новини партнерів

У Києві перекрили вулиці, а транспорт змінив маршрути: карта
В Україні новий рекорд за кількістю смертей від COVID-19 за добу