"Претензій немає": школи незаконно змушують батьків підписувати згоду про поширення COVID-19

"Претензій немає": школи незаконно змушують батьків підписувати згоду про поширення COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

Адвокат пояснив, що така позиція керівництва шкіл є цілком зрозумілою

В умовах пандемії COVID-19 школам довелося пристосовуватися до нової реальності. Є рекомендації МОЗ по організації навчання, а є ініціативи керівників шкіл, які дещо суперечать правилам, встановленим урядом.

Зокрема, вже 1 вересня у деяких школах батькам давали на підпис заяву, якою вони погоджуються з висновком, що заклад освіти не несе відповідальності за розповсюдження коронавірусу і у разі виявлення хвороби у дитини, претензій до керівництва школи батьки не матимуть (фото такої заяви прикріплюємо нижче).

Редакція APnews поцікавилась у адвоката Ярослава Гришина, наскільки законно з боку адміністрації закладів освіти вимагати від батьків підписати таку заяву.

Позиція МОЗ

Так, Міністерством освіти і науки України були розроблені рекомендації щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році. Подібні рекомендації були також розроблені Міністерством охорони здоров’я України.

Згідно цих рекомендацій, пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

Тому організація освітнього процесу в навчальному закладі забезпечується з урахуванням вимог соціального дистанціювання, регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями. Все, щоб якомога раніше виявити збільшення захворюваності та проінформувати служби громадського здоров'я в разі різкого збільшення показника. При цьому необхідно дотримуватися нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.

“На одному з брифінгів Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що за виявлення учнів з COVID-19 відповідальне керівництво школи. Проте на перших порах хворобу виявити дуже важко, інколи хвороба взагалі проходить безсистемно. У таких випадках директори шкіл абсолютно не здатні забезпечити виявлення хворих на COVID-19 дітей на ранніх стадіях”, - пояснив Ярослав Гришин.

Що у законодавстві?

За словами адвоката, відповідно до ч. 1 ст. 137 КК України невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров'ю потерпілого, карається законом.

“Таким чином, у випадку неналежного забезпечення директором школи роботи щодо виявлення учнів з COVID-19, якщо це призвело до зараження іншої дитини, такий директор може бути притягнутий за це до кримінальної відповідальності”, - сказав адвокат.

Директор буде покараний, але...

Адвокат наголосив, що позиція керівництва шкіл, коли вони просять батьків учнів підписувати згоду про те, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження коронавірусної інфекції, яка може бути занесена до закладу особою з безсимптомним характером перебігу захворювання, цілком зрозуміла.

“Хочу наголосити, що проблему навчання у школах в умовах епідемії коронавірусу потрібно вирішувати синергійно, об’єднавши зусилля вчителів, батьків та учнів. Тільки таким чином, можна забезпечити якісне та безпечне навчання наших дітей у школах”, - підсумував Ярослав Гришин.

"Претензій немає": школи незаконно змушують батьків підписувати згоду про поширення COVID-19
Читайте також:
Меркель засудила отруєння Навального і заявила, що його хотіли змусити замовкнути
В Україні на час карантину заборонили аукціони з продажу об'єктів великої приватизації

Новини партнерів