Прецедент Оксани Марченко. Як Зеленський створив собі проблему

Прецедент Оксани Марченко. Як Зеленський створив собі проблему
Читать на русском

Україна знає чимало виключно популярних жінок-політиків.

Після введення санкцій проти сім'ї Медведчуків про свій намір брати участь в політиці заявила Оксана Марченко. Вона записала відповідну заяву англійською мовою і відразу зустріла шквал позитивних оцінок в соціальних мережах. Про це повідомляє Україна.ру.

Відзначають, що це дійсно сильний хід по цілому ряду причин.

"Марченко - визнана красуня, безперечно стильна і дуже популярна жінка. Близька до церкви. Займається благодійністю.

Те, що вона жінка - саме по собі плюс. Україна знає чимало виключно популярних жінок-політиків. До того ж вона потрапляє і в світовий тренд (досить згадати приклади Тіхановської і Навальної, яких Захід старанно розкручував). Може тому її звернення саме англійською - західній аудиторії демонструється, що Зеленський атакує жінку і тим зрівнюється з «диктаторами».

У Марченко практично відсутній антирейтинг. Єдиний факт її біографії, який здатний когось збентежити - заміжжя з Медведчуком, у якого антирейтинг досить високий. Однак, спроби вдарити по Медведчуку через дружину до сих пір закінчувалися нічим - бруд до Оксани Михайлівни не липне.

Марченко ніколи не займалася політикою, а тому дуже вдало вписується в той суспільний запит, який привів на президентський пост Зеленського. Це - саме те, чого не вистачало ОПЗЖ для дієвого протистояння «слугам народу».

Медведчук - політик номер один в сучасній Україні, а ОПЗЖ - найбільша опозиційна партія. Відповідно, Марченко буде забезпечена виключно кваліфікованими порадами та масовою підтримкою.

Загалом, Зеленський сам собі створив проблему на рівному місці.

Недоліків у висуванні в політику Марченко немає. Але є питання.

Фактично висунення Марченко є зворотною стороною політичного безсилля ОПЗЖ. У виборців вже виникло питання - чи зможе ця партія захистити їх інтереси, якщо вона не може захистити себе? Висування Марченко переводить питання в зовсім іншу площину, але самого питання не знімає і відповіді на нього не дає.

Марченко увійшла в політику тоді, коли беззаконня зачепило особисто її. Тобто, це не політика як така - це самооборона. А обороною (тим більше - самообороною) війни не виграєш.

Дуже добре, що у ОПЗЖ з'явився новий лідер з неполітичною середовища. Але чому ОПЗЖ не переймалася висуненням такого лідера раніше? Адже суть суспільного запиту до моменту парламентських виборів вже була зрозуміла.

Варто нагадати, що КПУ, наприклад, регулярно виводила в списки нових людей. Під час виключно вдалої для партії кампанії 2012 року (майже триразовий ріст рейтингу) перші секретарі обкомів поголовно були зобов'язані висуватися в одномандатних округах. Партію це, врешті-решт, не врятувало, але сам-то досвід був вдалим...

Ну і, нарешті, саме по собі висунення нового лідера (як завгодно позитивного) не вирішує основної проблеми ОПЗЖ і країни в цілому - президент пішов по свавіллю, він встановлює режим особистої диктатури.

Можливо це, звичайно, «вчення» і Зеленського повернуть до звичного формату політичної боротьби. У всякому разі він ОПЗЖ ще не заборонив. Але в нинішній ситуації логічно очікувати, що вести дискусію з нею ніхто не буде, просто тому, що і вести її нікому (в цьому відношенні дуже показовим є фейсбук ключового технолога ОП Михайла Подоляка). Якщо проти Марченко сфабрикувати уголовку за, наприклад, «фінансування тероризму» це буде якраз на рівні Подоляка і Зеленського".

Новини партнерів

У МОН розповіли, скільки осіб зареєструвалися на ЗНО
Дешевий піар. Що не так з санкціями проти російських підприємств