Прем’єр Шмигаль розповів, чи витримає медична система України 100 тисяч хворих на COVID-19

Прем’єр Шмигаль розповів, чи витримає медична система України 100 тисяч хворих на COVID-19
Читать на русском

Прем’єр запевнив, що зараз Україна підготовлена до збільшення кількості хворих у десятки разів краще, ніж два місяці тому.

Станом на середу, 13 травня, в Україні перебувають в бойовій готовності 2 271 апарат ШВЛ, з яких задіяно лише 138 апаратів. Також 381 заклад охорони здоров’я перебуває в готовності на загальну кількість 33 669 ліжкомісць для лікування хворих на коронавірус.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля під час позачергового засідання Верховної Ради.

За його словами, наразі Україна йде по сценарію розвитку пандемії в Польщі, тому що він "набагато кращий, ніж сценарій розвитку пандемії в інших європейських країнах".

"Стосовно ситуації загалом, то вона у нас розвивається з помірним сценарієм.

На жаль, на сьогодні не було жодного дня, коли кількість людей, які одужали, перевищувала кількість людей, які захворіли. Кількість знижується постійно, це близько 3% від загальної кількості захворілих", - наголосив прем’єр.

Шмигаль також запевнив, що медична система України підготовлена до збільшення кількості хворих на коронавірус у десятки разів краще, ніж два місяці тому.

"Чи готові ми зараз прийняти 100 тисяч хворих на коронавірус? Моя чесна відповідь буде така – ми в десятки разів краще підготовлені, ніж два місяці тому. Свідченням того є той факт, що наша медична система зараз не перевантажена хворими. Дані на сьогоднішній день наступні: перебувають в готовності 2271 апарат ШВЛ в лікарнях першої черги, це є 240 визначених лікарень, з яких задіяно на сьогодні 138 апаратів (це 6,1% від підготовленої кількості). 381 заклад охорони здоров’я перебуває в готовності на загальну кількість 33 669 ліжкомісць для лікування COVID-19. 26 301 ліжко в закладах охорони здоров’я першої хвилі, з яких зайнято хворими на коронавірус 3 367, в інших медзакладах 162 ліжка зайняті хворими.

Крім цього підготовлена інша інфраструктура, включно з санавіацією, 8 повітряних суден системи МВС в готовності до аеромедичної евакуації людей, у разі такої потреби. Це означає, що нашим лікарням сьогодні не потрібно обирати, кого лікувати, це значить, що врятовано тисячі людських життів. І це, безумовно, заслуга карантинних заходів і, звичайно, лікарів", - резюмував прем’єр-міністр.

Як повідомляв APnews, Шмигаль назвав терміни відновлення роботи метро та міжміського транспорту.

Новини партнерів

Кличко просить уряд відкрити метро в Києві з 25 травня
На мітингу перевізників в Києві чоловік намагався вирвати мікрофон у організатора і влаштував бійку