Прем'єр-міністр Пакистану заявив, що зґвалтування провокують жінки та вони повинні "прикриватися"

Прем'єр-міністр Пакистану заявив, що зґвалтування провокують жінки та вони повинні "прикриватися"
Читать на русском

Чиновник порадив жінкам частіше прикривати своє тіло, щоб уникнути злочинів

Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан заявив, що саме жінки та відкритий одяг провокують зґвалтування, тому що багато чоловіків не в змозі уникнути спокуси.

Про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

Правозахисники Пакистану звинуватили прем'єр-міністра країни Імрана Хана в "невігластві та бездушності" після його інтерв'ю на національному телеканалі. За його словами, збільшення випадків зґвалтування це наслідки в будь-якого суспільства, де панує вульгарність:

"Випадки зґвалтування жінок дійсно збільшуються в суспільстві. Я раджу представницям жіночої статі частіше прикриватися, аби чоловіки могли уникнути спокуси. Адже не у всіх є сила волі, щоб це зробити", - заявив він.

Після цих висловлювань сотні людей звинуватили Хана в невігластві та бездушності, їх також підтримала і Комісія з прав людини в Пакистані, яка була "приголомшена" такими коментарями прем'єр-міністра:

"Вина за зґвалтування лежить виключно на ґвалтівниках та системі, яка дозволяє їм чинити злочини. Це не тільки свідчить про незнання Хана того, де, чому і як відбувається зґвалтування, а й, на його думку, перекладає провину на жертв, які пережили зґвалтування. Але, згідно зі статистикою, жертвами можуть бути як маленькі діти, так і дорослі жінки у віці", - йдеться в заяві.

Пакистан - глибоко консервативна країна, де до жертв сексуального насильства найчастіше ставляться з підозрою, а самі кримінальні злочини часто взагалі не розслідуються. Більшість жителів країни живуть відповідно до кодексу "честі", згідно з яким жінки можуть бути піддані насильству або вбивству, якщо вони хоч якось "зганьбили" свою сім'ю. Саме тому Пакистан регулярно входить в число лідерів світу з гендерної нерівності.

У 2020 році по всьому Пакистану пройшла хвиля протестів після того, як жінка пережила групове зґвалтування на очах у своїх дітей. Але ось тоді причиною наруги над жінкою був зовсім не одяг, а бензин в машині, який закінчився якраз на автомагістралі. Після цього інциденту Хан публічно заявив, що буде вішати або каструвати гвалтівників за їхні злочини.

Висловлювання Імрана Хана про жінок і зґвалтування - не перший публічний казус пакистанського прем'єр-міністра. Під час тогорічного виступу на ще одному телеканалі Хан не зміг заперечити твердження мусульманського священнослужителя про те, що пандемія коронавірусу - наслідок жіночих проступків. Це призвело до чергового скандалу і звинувачень в богохульстві.

Варто зазначити, що у самого прем'єр-міністра консервативної країни була дуже бурхлива молодість в Лондоні. Під час холостяцького життя він був частим гостем нічних клубів і VIP-вечірок. Хану часто приписували романи з багатьма жінками відомими жінками, ну а на деяких він навіть одружився.

Як раніше повідомляв APnews, зустріч президента Туреччини з двома керівниками Євросоюзу закінчилася конфузом: голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн двоє чиновників не залишили стілець, а момент її здивування потрапив на відео.

Новини партнерів

У Харкові з 10 квітня посилюють карантин: нові обмеження
У Львові депутатку міськради оштрафували за безквитковий проїзд