Православний календар на листопад 2020: найважливіші дні та пам'ятні дати

Православний календар на листопад 2020: найважливіші дні та пам'ятні дати
Читать на русском

У цьому місяці вірян чекає ряд важливих релігійних свят

Православні українці в листопаді відзначають кілька великих свят і пам'ятних дат, а саме святкування Казанської ікони Божої Матері та день Святого Іоанна Златоуста, а також останню в цьому році батьківську суботу. Крім того, в кінці місяця починається один з найтриваліших і важливих посад Різдвяний, який закінчиться 6 січня 2021 року.

Редакція APnews зібрала всі найважливіші православні свята та дати листопада 2020.

День Казанської ікони Божої Матері

4 листопада православні українці одну з найсильніших ікон. За традицією, у неї можна попросити допомоги в боротьбі з хворобами, душевними тривогами, скорботою і печаллю, а також різними негараздами в житті. Крім того, незаміжні дівчата моляться про якнайшвидше шлюбі, а ті, кому не щастить з роботою, просять допомоги у справах.

День ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість"

6 листопада відзначається день ще однієї сильної ікони. Їй приписують чудо зцілення важких хвороб. Крім того, вона є покровителькою сиріт, пригноблених, які страждають і скривджених.

Дмитрівська поминальна субота

На наступний день, 7 листопада, відзначається остання в цьому році поминальна субота. Священики в цей день проводять поминальні літургії та панахиди, щоб пом'янути всіх померлих, які можуть отримати звільнення від загробних покарань. Також в цей день українці відвідують кладовища, щоб прибрати на могилах і моляться за упокій душ. На наступний день 8 листопада відзначають день великомученика Димитрія Солунського, який віддав життя за віру.

Собор Архістратига Михаїла та інших небесних Сил безтілесних

Цей великий православне свято припадає на 21 листопада. За традицією, християни шанують небесні сили. На наступний день 22 листопада день мучеників Онисифора та Порфирія, преподобної Матрони Константинопольської, преподобної Феоктисти Пароської та ікони Божої Матері "Скоропослушниці", яка вважається чудотворною. Згідно з легендою, чернець, який не послухався перестороги, осліп, але після довгих років молитви перед іконою знову прозрів. Скоропослушниці молилися сліпі, кульгаві, а також під час корабельних аварій.

Іоан Златоуст і Різдвяний піст

26 листопада православні християни відзначають день святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, вже на наступний день 27 листопада заговини на Різдвяний піст - останній день, коли ще можна їсти їжу тваринного походження. 28 листопада починається один з найважливіших і тривалих постів Різдвяний.

День апостола Матвія

Останній в листопаді велике православне свято відзначають 29 листопада. Матвія вважають покровителем бухгалтерів та всіх, хто пов'язаний з фінансовою сферою.

Православний календар на листопад 2020: найважливіші дні та пам'ятні дати
День залізничника 2020: історія свята, листівки, привітання
"Динамо" здало тести на COVID-19 і поїхало на екскурсію по Барселоні

Новини партнерів