Позов Януковича проти Ради: представниця парламенту у КСУ пояснила, що не так

Позов Януковича проти Ради: представниця парламенту у КСУ пояснила, що не так
Читать на русском

Ольга Совгиря пояснила, що оскарження рішення парламенту вже неможливе

Представник Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря заявила, що президент-втікач Віктор Янукович не оскаржив у суді постанову про його усунення з посади президента. Вона зазначила, що будь-які рішення парламенту можна оскаржити лише у Верховному суді.

Про це повідомляє APnews із посиланням на заяву політика в її Telegram-каналі.

За її словами, ухвали Верховної Ради можна оскаржити виключно до Верховного суду, а рішення їхньої відповідності Конституції - виключне повноваження Конституційного суду.

"Поки що жодних конституційних подань з цього питання до Конституційного суду не надходило", - йдеться у повідомленні.

При цьому вона зазначила, що на оскарження рішення парламенту дається лише півроку з дня ухвалення, а Кодекс адміністративного судочинства взагалі забороняє вжиття заходів забезпечення позову у справах про оскарження актів Ради.

"Тому відкриття провадження за цим позовом з таким екстраординарно значним пропуском строку на його подання до суду було б грубим порушенням закону. За будь-яких умов відсутні підстави для відкриття провадження та розгляду такої справи Окружним адміністративним судом Києва, а також вжиття будь-яких заходів забезпечення позову стосовно Верховної Ради з питань, пов'язаних із констатацією припинення повноважень колишнього президента України", - пояснила Совгиря.

Як раніше повідомляв APnews, президент-втікач Віктор Янукович оскаржив у суді одну з постанов Верховної Ради. Йдеться про рішення парламенту усунути його з посади президента України.

Новини партнерів

У День пам'яті жертв Голодомору пенсіонер їв хліб, який залишили на Меморіалі в Києві (відео)
Лікар Саакашвілі розповів про самопочуття політика після припинення голодування