Пожурити і поагітувати. Політолог пояснила, навіщо Зеленському «Звернення до нації»

Пожурити і поагітувати. Політолог пояснила, навіщо Зеленському «Звернення до нації»
Ексклюзив
Читать на русском

Наша редакція напередодні виступу президента у Раді вирішила з’ясувати, про що може говорити Зеленський та як це пов’язано з парламентськими виборами.

На засіданні Ради 20 жовтня президент Зеленський акцентує увагу на питаннях бюджету, кадрів та міжнародних домовленостях. Таку думку озвучила політолог Олександра Решмеділова у ексклюзивному коментарі APnews.

Наша редакція напередодні виступу президента у Раді вирішила з’ясувати, про що може говорити Зеленський та як це пов’язано з парламентськими виборами.

Чого очікувати від Ради?

На думку Решмеділової, в Раді не буде жодних “сюрпризів”, адже повістка дня була чітко сформована на погоджувальній Раді.

“Там все зрозуміло. Є частина постанов, які мають бути проголосовані, тобто все не зводиться лише до виступу президента”, - сказала політолог.

Трибуна Ради для агітації

Олександра Решмеділова розповіла нашій редакції, що Верховна Рада начебто не працювала через карантинні обмеження, але одним із завдань було прибрати цю трибуну, щоб не було додаткової агітації.

“Якщо так буде зроблено завтра, то я думаю, що буде використано трибуну як контр-агітацію всіма іншими учасниками, як так чи інакше планують використати цей день, 20 жовтня, для актуалізації політичних питань. Тобто тут буде за принципом: “або всі, або ніхто”, - підкреслила політолог.

Дата виступу не випадкова

На думку Олександри Решмеділової, дата виступу президента обрана не випадково, однак як будуть розставлені акценти промови, політог не прогнозує.

“Виступ мав бути ще навесні, але використали саме цю дату. Тут є ще й політична складова, тобто час обрали найбільш вигідно для президента. Але тут може бути фактор додаткової мобілізації своєї фракції та й загалом парламенту і виставлення перед ними якихось завдань, чи пріоритетів”, - зазначила вона.

Які тези озвучить Зеленський?

Політолог зазначила, що промови Зеленському даються успішно і це його сильна сторона. Однак, основним питанням, на думку Решмеділової, є - наскільки це буде дієвим механізмом для мобілізації фракції і парламенту?

“Чому це важливо? Тому що мав бути розгляд бюджету, але був провалений бюджетний комітет. Тобто є з цим проблеми. Важливо знайти голоси. Можливо під президентські гарантії це буде зроблено, можливо під заяви про кадрові ротації, які насуваються. Президент може пожурити тих, чи інших представників влади, або показати своє невдоволення”.

Разом з тим, за прогнозом Решмеділової, Зеленський під час виступу може говорити про міжнародні домовленості.

“Може бути додаткова актуалізація домовленостей, які відбулися нещодавно: зустріч у форматі саміту ЄС, Стамбулу тощо. Може бути певне резюме: дивіться що я вам привіз, наскільки це важливо, допоможіть, будь ласка, у тих чи інших додаткових зобов’язаннях”, - заявила вона.


Станьте політологами і політичними аналітиками разом з APnews, вгадайте, про що буде говорити президент під час "Звернення до нації" у Верховній Раді. Разом з Зеленський-бінго.

Правила прості: роздруковуєте цю картинку і закреслюєте слова, які називає Зеленський у своїй промові. Перша людина, якf зібрала смугу, кричить "Бінго" і, відповідно, є переможцем.

Пожурити і поагітувати. Політолог пояснила, навіщо Зеленському «Звернення до нації»
Читайте також:
Зеленський виступить зі "Зверненням до нації" у Верховній Раді

Новини партнерів

У Києві п'яний хуліган жорстко відлупцював поліцейського
Україна закупить величезну партію препарату від COVID-19, який ВООЗ визнала недієвим