Пожежа в костелі Святого Миколая в Києві: стало відомо про хід відновлювальних робіт

Пожежа в костелі Святого Миколая в Києві: стало відомо про хід відновлювальних робіт
Читать на русском

За словами міністра культури Олександра Ткаченко, формується календарний план заходів щодо усунення наслідків пожежі

У костелі Святого Миколая в Києві почалася технічна перевірка, також фахівці формують календарний план заходів щодо усунення наслідків пожежі. Про це в своєму Telegram-каналі повідомив міністр культури Олександр Ткаченко, передає APnews.

За словами чиновника, зараз у костелі проводиться технічна перевірка конструкцій і стану будівлі всередині.

"Експерти досліджують термічний вплив на конструкції будівлі пам'ятника, на декоративні елементи скульптури, стіни, дах і вітражні конструкції. Це дуже складна багаторівнева і детальна робота. Її результатом буде проект невідкладних протиаварійних робіт з чітко встановленою остаточною сумою і ліквідація наслідків пожежі. Це основний перший етап в процесі відновлення легендарного пам'ятника архітектури ", - сказано в повідомленні чиновника.

Ткаченко додав, що висновок експертизи і проектно-кошторисної документації орієнтовно будуть в середині жовтня. Після цього в костелі почнуться відновні роботи.

Раніше APnews повідомляв, що 3 вересня в центрі Києва спалахнув костел святого Миколая - вогонь гасили 80 рятувальників. Вогонь частково пошкодив унікальний орган і внутрішнє оздоблення костелу.

За даними МВС, пожежа спалахнула через коротке замикання. У Міністерстві культури заявили, що незабаром в костелі почнуться протиаварійні роботи.

Для відновлення костелу український бізнес зібрав близько 25 мільйонів гривень. У той же час повідомлялося, що на повне відновлення об'єкта необхідно близько 75 мільйонів.

Новини партнерів

В Одесі з будівлі наукової бібліотеки відвалилася частина фасаду. Фото
У Босфорській протоці зіткнулися російські та турецькі судна