Позбавить зарплат в конвертах: Рада готується посилити контроль за платежами українців

Позбавить зарплат в конвертах: Рада готується посилити контроль за платежами українців
Читать на русском

Новий законопроект суттєво ускладнить життя багатьом українцям.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект 4364 "Про платіжні послуги", який пропонує посилити контроль за переведенням банківських коштів українців.

Про це повідомляє APnews з посиланням на текст нормативно-правового акту.

Що пропонує законопроект?

Проектом закону "Про платіжні послуги" пропонується:

  • визначити рахунки, які зможуть відкривати представники платіжних послуг для виконання платіжних операцій, зокрема з'явиться можливість відкриття і ведення небанківськими постачальниками платіжних послуг платіжних рахунків;
  • зробити умови надання платіжних послуг прозорими;
  • посилити захист прав користувачів, у тому числі з метою мінімізації кібершахрайства, посилити відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків тощо;
  • підвищити вимоги до безпеки платіжних операцій, зокрема про необхідність використання постачальниками платіжних послуг посиленою аутентифікації користувачів в певних випадках.

Що це означає?

Останній згаданий пункт про посиленої аутентифікації користувачів фактично передбачає посилення контролю держави за переказом грошей українців. Зазначимо, що це вже не перший крок держави у цьому напрямку: 28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

У разі грошового переказу у межах України на суму, яка менше ніж 30 000 гривень, суб'єкт фінансового моніторингу, що обслуговує ініціатора переказу, повинен забезпечити супровід такого перекладу як мінімум номером рахунку/електронного гаманця або унікальним номером електронного платіжного засобу платника і номером рахунку.

Раніше APnews повідомляв, в "Слузі народу" запропонували знизити мінімалку і відкласти її підвищення.

У МОН роз'яснили, чи уріжуть зарплату вчителям через дистанційного навчання
Міносвіти рекомендує українським ВНЗ перейти на "змішану" форму навчання

Новини партнерів