Повторюйте за хірургами: директор Інституту серця Тодуров дав поради, щоб убезпечити себе від коронавірусу

Повторюйте за хірургами: директор Інституту серця Тодуров дав поради, щоб убезпечити себе від коронавірусу
Ексклюзив
Читать на русском

Тодуров порадив постійно ходити в масці, використовувати антисептик і не торкатися до поверхонь

Щоб заразитися на коронавірус, необхідна дуже маленька "доза", яка потрапить в організм людини.

Про це в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV розповів кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров.

"У відношенні вірусної інфекції, тут досить дуже невеликої дози, кілька вірусів, щоб почалася реакція розмноження внутрішньоклітинного, реплікації і в цьому сенсі він досить контагиозний. Вам достатньо мікроскопічної крапельки, яка потрапить вам на слизову, щоб вже захворіти", - підкреслив він.

У зв'язку з цим Тодуров порадив постійно ходити в масці, використовувати антисептик і не торкатися до поверхонь.

"Так що краще маска, антисептик, не торкатися ні до чого і не торкатися обличчя руками, і тримати дистанцію, якщо вам потрібно розмовляти з людиною, хоча б пару метрів, щоб при розмові це все не літало", - пояснив кардіохірург.

Після кожного торкання до кнопки ліфта і інших поверхонь Тодуров закликав використовувати антисептик.

"Не пийте з чужих склянок, тому що хтось брав це руками, не розмовляйте чужим телефоном, тому що хтось брав це руками", - додав він.

Крім того, Тодуров закликав українців поводитися як хірурги і намагатися постійно бути стерильними.

"І взагалі поводитися людям зараз потрібно так, як поводяться хірурги в операційній: ви повинні бути стерильні. У нас є стереотип поведінки: ти одягнув стерильний халат, ти не можеш почухатися, не можеш щось взяти зі столу, потім попити, тобто ти стерильний. Ось людям зараз потрібно поводитися на вулиці так, як ніби ти хірург в стерильному халаті і в стерильних рукавичках. Якщо ти навіть до чогось доторкнувся, швиденько взяв і простерилізувати це поверхню, якою ти доторкнувся. Тоді є гарантія того, що ти не заразишся", - підсумував директор Інституту серця.

Як повідомляв APNews раніше, глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін заявив, що приблизно за півтора року в Україні на коронавірус перехворіють від 50 до 80% населення.

Новини партнерів

ДБР викрило підполковника СБУ на фінансуванні тероризму
На коронавірус перехворіє 50-80% населення України, - інфекціоніст