Повноваження припиняються закінченням терміну або смертю: в НАБУ заявили, що Ситник залишається директором

Повноваження припиняються закінченням терміну або смертю: в НАБУ заявили, що Ситник залишається директором
Читать на русском

У НАБУ підкреслили, що наявність відповідного рішення Конституційного Суду ставить під загрозу можливість призначення нового директора бюро

Рішення Конституційного суду про визнання указу п’ятого президента Петра Порошенка про призначення директора Національного антикорупційного бюро України неконституційним не припиняє повноваження Артема Ситника. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу НАБУ.

"Поки Верховна Рада не ухвалить відповідних змін до законодавства, Артем Ситник має за законом виконувати свої повноваження на посаді директора НАБУ. Тож наразі інституція працює в штатному режимі", - йдеться в заяві.

У НАБУ підкреслили, що наявність відповідного рішення Конституційного Суду ставить під загрозу можливість призначення нового директора бюро.

"Щоб усунути цей ризик, потрібно врегулювати питання у законодавчому полі, з обов’язковим збереженням гарантій незалежності інституції, ключовим елементом якої є особлива процедура призначення та зняття директора з посади. Національне бюро готове долучитися до приведення законодавства у відповідність Основному Закону", - додали в НАБУ.

У відомстві уточнили, що згідно зі ст. 5 закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", повноваження директора бюро припиняються у зв'язку із закінченням терміну повноважень або смертю. Директора не можна звільнити, а указ президента про призначення не може бути скасовано, крім підстав, зазначених у цій статті, з-поміж яких відсутня "визнання указу президента України неконституційним".

Будь-яке інше рішення виглядатиме сумнівно і надаватиме можливості для подальшого оскарження в судді як незаконне.

"Немає правових підстав і для того, щоб визначати тимчасово виконувача повноважень директора, адже сам директор Національного бюро не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці й не відсутній на робочому місці з інших законних підстав", - додали в НАБУ.

Як повідомляв APnews раніше, у Конституційному суді України постановили, що указ президента про призначення головою Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника є неконституційним.

Новини партнерів

Захисника Динамо Попова помітили у компанії найгарнішої української спортсменки
Іспанія - Україна: прогноз на матч Ліги Націй