Повноваження НАЗК, прописані у законі, "змахують" на студентський реферат, - суддя КСУ

Повноваження НАЗК, прописані у законі, "змахують" на студентський реферат, - суддя КСУ
Ексклюзив
Читать на русском

Ігор Сліденко заявив, що зараз НАЗК фактично виконує ті ж повноваження, що і радянська прокуратура у 1937 році.

Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко заявив, що зі статті в законі, яка визначає повноваження НАЗК, необхідно викреслити два слова, тому що зараз НАЗК може "здійснювати моніторинг за власною ініціативою", що прирівнюється до повноважень радянської прокуратури.

Про це Сліденко сказав під час брифінгу, передає кореспондент APnews з місця події.

За словами судді КСУ "навести порядок" у законодавстві можна за "3 хвилини" – "викреслити зі статті два слова, пройти комітет і проголосувати". Це має зробити Верховна Рада України.

"Я поясню, що відбулося за великим рахунком: 366 статтю не можна було застосовувати у тому вигляді, і мої слова підтверджує практика, а практика це найстарший версифікатор теорії.

За 2019 рік було відкрито 410 проваджень по цій статті.

Закрилось одразу 260, тому що стаття була сформульована (до речі, деякими оптимістами) ... їхні заклики дуже дружать із юриспруденцією.

Склад злочину, визначений 366 статтею...його довести практично неможливо в суді, і через це всі справи валяться. Якщо забрати з цієї статті всього два слова і залишити її в такому вигляді (а я є противником криміналізації), то ця стаття повинна бути і повинна застосовуватися, але зараз вона юридично не визначена. Через це застосувати її адекватно неможливо. В цьому є неконституційність. Роботи тут, я кажу як фахівець, 3 хвилини – викреслити зі статті два слова, пройти комітет і проголосувати.

Верховна Рада, яка збирається з будь-яких приводів, але не хоче зібратися і поправити для того, щоб ця стаття застосовувалася", - наголосив Сліденко.

Він також додав, що погоджується із твердженням, що стаття, що врегульовує повноваження НАЗК, зараз схожа на студентський реферат:

"Що стосується контрольних повноважень НАЗК. За останні два дні я зустрів таку характеристику цього рішення, те, що воно схоже на студентський реферат. Так, я підтверджую – це рішення схоже на студентський реферат.

Знову ж таки, що у нас ті зміни до закону про НАЗК – потрібно зробити або одне виправлення.

В статті про статус НАЗК забрати "виконавчий орган" і назвати його наприклад "незалежний орган влади" і тд., і залишити майже всі статті, за виключенням тих, які, на мою думку, потрапили в закон про запобігання корупції із законодавства СРСР часів 1937 року, тому що таке повноваження НАЗК як "здійснювати моніторинг за власною ініціативою". Я думаю, що якщо хтось розуміє, про що йдеться, то сумно пояснювати. Це повноваження радянської прокуратури, коли вона здійснювала нагляд за власною ініціативою. Не за заявою, не за фактом, а за власною ініціативою".

Як повідомляв APnews, Сліденко заявив, що cкандал через закриття доступу до реєстру декларацій створений штучно.

Новини партнерів

Кабмін підняв виплати лікарям: скільки вони отримуватимуть
У центрі Києва Land Rover насмерть задавив двох людей і влетів в зупинку. Відео 18+